REKLAMA

Komunikacja

Marzą im się pociągi

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: mk

Radnym z Lubska marzy się, żeby do miasta wróciły pociągi.

Sporo uwagi temu tematowi poświęcili na sesji 28.10. Chodzi dokładnie o rewitalizację linii kolejowej Bieniów – Lubsko. Oprócz odnowienia połączeń, miałyby się pojawić także nowe przystanki w Budziechowie, Jasieniu i Bieszkowie.

Żeby kolej wróciła do Lubska, musi teraz zostać opracowane studium planistyczno-prognostyczne, którego koszt to 738 tys. zł. Koszty miałyby zostać pokryte w równych częściach po 123 tys. zł ze środków powiatu żarskiego, gminy Lubsko i gminy Jasień. Resztę miałby wyłożyć Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Powiat i Lubsko zgodziły się na to, ale Jasień uważa, że to za drogo.

– Uważam, że to zadanie jest dla naszej gminy bardzo ważne i warte poniesienia dodatkowych kosztów i nie będziemy patrzeć na nikogo – zapewniał burmistrz Janusz Dudojć.

Cała inwestycja jest szacowana na 30 mln zł. Te koszta miałoby ponieść PKP.

komentarz »
  1. Mirek 17 listopada 2021 09:52 - Odpowiedź

    Radni mają rację. Bez regularnej tańszej i szybszej od samochodu komunikacji lokalnej i międzymiastowej żadne miasto nie ma szans na rozwój.
    Jestem za rozwojem koleji oraz modernizacją torowisk w Lubuskiem. Zanim nie zniszczą tak jak trasy Żagań – Nowa Sól i Żary-Lubsko.

Napisz komentarz »