REKLAMA

Komunikacja

Zrobią kładkę za norweską kasę

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: nk

Budowę kładki pieszo-rowerowej nad obwodnicą miejską w Żarach urzędnicy planowali od lat.

Do tej pory na przeszkodzie inwestycji stały zbyt wysokie koszty. Teraz pieniądze ze środków norweskich pójdą w dużej części na budowę kładki pieszo-rowerowej nad obwodnicą miejską. Kładka i ścieżka rowerowa ma połączyć ul. Kilińskiego ze strefą przemysłową.

 Urzędnicy już kilka razy organizowali przetargi na wyłonienie wykonawcy, ale za każdym razem okazywało się, że brakuje pieniędzy, bo kwota, którą żąda wykonawca przewyższa środki, które na ten cel mieli zaplanowane urzędnicy. Tym razem na ten cel jest zaplanowane 6 mln 500 tys. zł.

Nie dogadali się

Pomysł budowy kosztownej kładki nad obwodnicą miejską powstał, bo urzędnicy nie dogadali się z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad co do wyznaczenia przejścia dla pieszych, z którego korzystałyby osoby pracujące w strefie przemysłowej.

Druga kładka, która miałaby powstać w przyszłości ma połączyć ul. Górnośląską i Zwycięzców z ul. Przeładunkową i ma biec nad torami kolejowymi.

komentarz »
  1. Pieszy 17 listopada 2021 09:48 - Odpowiedź

    Może zamiast kładki, której utrzymanie będzie kosztowne zrobić przejście podziemne. Moim zdaniem przejście podziemne (tunel jak na dworcu) będzie tańszy w utrzymaniu niż jakakolwiek kładka nad drogą z opcją dla niepełnosprawnych.

Napisz komentarz »