REKLAMA

Samorząd

Śmieciarki na Miodowej

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

116 tys. zł wyniosą koszty wyburzenia i uporządkowania terenu przy ul. Miodowej w Żaganiu, pod przyszłą bazę spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych.

Dotychczasowa siedziba MPOiRD przy ul. Nowogródzkiej jest zbyt ciasna i nie mieszczą się tam wszystkie śmieciarki i auta do zimowego utrzymania dróg oraz ich remontów. Dlatego burmistrz Andrzej Katarzyniec zdecydował się przenieść tabor na teren przy ul. Miodowej, który wcześniej użytkował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Po usunięciu stamtąd przedsiębiorców, którzy dzierżawili pomieszczenia pod działalność gospodarczą, obecnie trwa porządkowanie placu i wyburzanie części budynków. Radni na ten cel uchwalili 116 tys. zł.

– 70 procent starej bazy po ZGM-ie zostanie wyburzone, bo są to budynki niefunkcjonalne. To są stare warsztaty dekarskie i magazyny. Baza MPOiRD  przy ul. Nowogródzkiej nie spełnia norm bezpieczeństwa. Pani prezes ma już koncepcję zagospodarowania placu przy ul. Miodowej, której spółka otrzyma aportem od miasta – mówi burmistrz A. Katarzyniec.

Napisz komentarz »