REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Drogo. Jeszcze drożej

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: jb

Tegoroczne dojazdy na cmentarze były jednymi z droższych od lat. Litr benzyny to nawet ponad 6 zł.

Kto liczył się z tym, że ceny na stacjach benzynowych wzrosną tylko przed pierwszym dłuższym listopadowym weekendem, był w błędzie. Ceny dalej idą w górę.

Według najnowszego raportu zebranego przez portal e-patrol, najdrożej, bo średnio 6,25 zł zapłacimy za litr benzyny Pb98. Około 5 groszy więcej trzeba zapłacić za benzynę Pb95, czyli około 5,98 zł za litr. W podobnej cenie zatankujemy diesla. Autogaz kupimy w średniej cenie 3,17 zł za litr. W porównaniu do listopada ub. roku jest to o około 40 procent drożej. Gdy jeszcze pól roku temu wszyscy narzekaliśmy na ceny paliw, można było zatankować za 5,25 zł, a benzyna Pb98 kosztowała średnio 5,75 zł za litr. W marcu ceny paliw przekroczyły 5 zł za litr.

Na tak wysoki wzrost wpływ ma m.in. wzrost cen ropy na światowych rynkach. Dziś za baryłkę ropy płaci się nawet 80 dolarów. W połączeniu z niskim kursem złotówki, przekłada się to na drenaż naszych portfeli.

Średnia cena najtańszej benzyny powyżej 6 zł prognozowana jest na drugi tydzień listopada. Choć niektórzy już płacą więcej. W Iłowej ceny wahają się od 6,13 do 6,21 zł za litr najtańszej benzyny. W Żaganiu najtańsza benzyna bezołowiowa kosztuje średnio 5,98 zł za litr. Najtaniej zatankujemy w Żarach, gdzie za litr tej samej benzyny i oleju zapłacimy 5,87 zł, a za gaz 3,11 zł.

Napisz komentarz »