REKLAMA

Kronika policyjna

Złodziej czuł się jak u siebie

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: mk

Złodziej wjechał na teren firmy Agnieszki Lipowczyk z Żar i czuł się pewnie, jakby był u siebie.

Agnieszka Lipowczyk z Żar prowadzi firmę „Agnes”, zajmującą się wynajmem przyczep i lawet, przy ulicy Okrzei 31A w Żarach. W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2.11.) złodziej ukradł należącą do niej lawetę do przewozu samochodów osobowych i małych busów. Właścicielka mieszka tuż obok, ale nikt z domowników się nie obudził.

– Moja firma znajduje się za PKS-em. Żeby tu trafić bez problemu, trzeba tu już wcześniej być. Zawsze, gdy przyjeżdża do mnie nowy klient, muszę go najpierw dobrze pokierować, dokładnie wytłumaczyć, jak ma jechać – wyjaśnia pani Agnieszka, właścicielka skradzionej lawety – A żeby trafić tu w nocy z przypadku, to nie ma takiej możliwości. Złodziej czuł się zbyt pewnie. Wiedział, gdzie co stoi. Zwyczajnie znał teren. Mamy zamontowane czujniki ruchu i zapalają się światła, niestety nikt z domowników się nie zbudził. Mieszkamy dosłownie kilkanaście metrów od miejsca, w którym stała przyczepa, ale jesteśmy przyzwyczajeni do hałasów, mamy wspólny płot z PKS-em, a tam zawsze się się coś dzieje – mówi A. Lipowczyk.

Zapakowali lawetę na autolawetę

Do kradzieży doszło między godziną 23.00 a 24.30.

– Niestety, nie mamy monitoringu, tego dnia zostawiłam też otwartą bramę, bo rano miał przyjechać klient po przyczepkę. Policja zabezpieczyła monitoring z PKS-u, ale na nim też nie za dużo widać – mówi A. Lipowczyk.

Skradziona przyczepa ma około 4-5 metrów długości, jej właścicielka szacuje, że była warta około 8-9 tys. zł.

– Miałam tę przyczepę od nowości. Była w bardzo dobrym stanie. Myślę, że ktoś może próbować ją sprzedać. Niestety, nie miała żadnych charakterystycznych elementów. Proszę, by ludzie zwrócili uwagę, jeśli ktoś chciałby sprzedać lawetę, a nie miałby na nią dokumentów albo oferował do wynajmu taki sprzęt. Informacje można mi przekazywać pod numerem telefonu 533 353 735 albo bezpośrednio policji – apeluje A. Lipowczyk.

Skradziona laweta ma numery rejestracyjne FZA 20718.

– Sprawcy dokonali kradzieży lawety za pomocą samochodu autolaweta – mówi Aneta Berestecka z żarskiej policji – Prawdopodobna jechali od ulicy Okrzei, dalej ulicą Katowicką. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub mogły zarejestrować przejazd pojazdu za pomocą kamer samochodowych lub posiadają monitoring w tym rejonie, proszone są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 690 106 824.

Napisz komentarz »