REKLAMA

Kultura, Oświata

Drugie miejsce w Polsce

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: nk

Sukces młodych wędkarzy z Lubska. Klaudia Szczerbata, Krzysztof Ksiuk i Mikołaj Marciniak zajęli drugie miejsce drużynowo w cyklu Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkaraskich w 2021 roku.

Reprezentujący okręg PZW w Zielonej Górze zawodnicy wygrali drużynowo letnią Olimpiadę w Ostrowie Wlkp, a w rywalizacji halowej, która odbyła się w dniach 29-31.10 w Pińczowie (woj. świętokrzyskie) zajęli 4 miejsce. W całym cyklu zajęli drugie miejsce w Polsce, przegrywając jedynie z reprezentacją Bydgoszczy. Kolejne miejsca zajęli młodzi wędkarze z Kielc, Katowic, Białegostoku i Lublina. Druga drużyna z Zielonej Góry wystartowała w niepełnym składzie i zajęła ostatecznie 12 miejsce na 24 startujące drużyny.

Na medal

Indywidualnie w kategorii U-12 Mikołaj Marciniak był drugi, a Hubert Otrębski czwarty. W kategorii U-14 Krzysztof Ksiuk zajął 4 miejsce, Krzysztof Markulak był 13, a Szymon Kubat – 16 (obaj startowali tylko w jednej olimpiadzie). W kategorii U-16  Klaudia Szczerbata zajęła 3 miejsce. Trenerem i opiekunem drużyn jest Zbigniew Wojtasik z Lubska.

Napisz komentarz »