REKLAMA

Samorząd

Błagam, panie burmistrzu

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

O zainstalowanie 100 nowych kamer w mieście poprosiła radna Małgorzata Klorek na piątkowej sesji Rady Miasta (29.10.).

Radna argumentowała, że dzięki rozbudowie monitoringu wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców i będzie mniej wandalizmu. A ten zdarza się notorycznie, jak choćby na placu gen. Maczka, gdzie zdewastowano urządzenia na placu zabaw.

– Powinniśmy wszyscy wspólnie zadziałać, aby w końcu powstał normalny monitoring w mieście! – grzmiała radna Klorek. – Nie możemy odpuścić tego tematu, panie burmistrzu! Inne miasta mają po 200 kamer. My zróbmy chociaż 100 -120 kamer, do tego nowe oprogramowanie i te telewizory na dzisiejsze czasy. Straż miejska dobrze działa, ale powinna pracować również w soboty i niedziele. Powinien być opłacony pracownik, który monitowałby sytuację na bieżąco, w weekendy też. Nie zróbmy jednego chodnika albo ulicy, a zróbmy porządny monitoring. Bardzo błagam, panie burmistrzu!

Śmiechu warte! 

– Dobrze, proszę wskazać, którego chodnika mamy nie zrobić, to zaraz pieniążki przekażemy – odpowiedział burmistrz Andrzej Katarzyniec.

– Przemyślę – odparła radna.

– Czekam na informację – zapewnił burmistrz. I zastrzegł: – Pani radna Małgorzato, nie ma wielu spraw związanych z przestępczością. Ja rozumiem, że gdyby ten monitoring był większy, to może znalazłby się sprawca podpalenia mojego samochodu. Są sprawy są ważne i ważniejsze. Niemniej, tę uwagę też weźmiemy mocno do serca.

Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej, zapewnił, że wszystkie kamery w mieście działają.

– W ostatnim czasie nastąpiła dosyć znaczna modernizacja monitoringu. Wszystkie kamery są sprawne, zarówno obrotowe, jak i kierunkowe. Zakupiliśmy też dwa nowoczesne monitory o dużej rozdzielczości oraz pamięć, do której można podpiąć aż 256 kamer – zaznaczył.

– Pani sugestie zostały spełnione częściowo, bo są już nowe monitory, do których będziemy sukcesywnie podłączali nowe kamery – wtrącił się Katarzyniec.

– To nie są jakieś milionowe inwestycje, panie burmistrzu! Ja nie będę się wypowiadała, ile jest kamer w mieście, bo to jest śmiechu warte! – skwitowała radna Klorek.

Obecnie w mieście jest zaledwie 15 kamer, więc przed burmistrzem nie lada zadanie.

Napisz komentarz »