REKLAMA

Kultura, Oświata

Patriotycznie

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: jb

Sprawdź, gdzie w powiecie żagańskim możesz przyłączyć się do obchodów Święta Niepodległości.

W Żaganiu obchody podzielono na kilka części w czwartek, 11.11. O godz. 11:15 przewidziano odsłonięcie pamiątkowej tablicy „Skwer Czołgisty”. O 12:00 zaplanowana jest msza za ojczyznę w kościele p.w. MB Hetmanki Żołnierza Polskiego. O godz. 14:00 na placu gen. Maczka odbędzie się apel pamięci. Około godz. 14:30 sadzone będą „dęby pamięci” na skwerze przy ul. Sobieskiego. W Sali Kryształowej Pałacu Książęcego o godz. 17:00 odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią Chór Octava, kwartet smyczkowy Donna Corda oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Wejściówki odbierać można w pałacu.

W Szprotawie święto potrwa dwa dni. We wtorek, 9.11., o godz. 10:00 przewidziano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Rynku. W czwartek (11.11.) w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się Koncert Niepodległościowy o godz. 16:00 (wstęp bezpłatny). Dodatkowo, w dniach 11-18 listopada na oknach SzDK będzie można oglądać pokonkursową wystawę prac „Biało – czerwone obrazy”.

W Wymiarkach Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w czwartek (11.11.) o godz. 12:00 planuje otwarcie wystawy plakatów patriotycznych. Później będzie przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

W Iłowej 11.11. na godz. 11:00 zaplanowano mszę w dużym kościele, po niej – złożenie kwiatów pod pomnikiem. Każdy może się wybrać także na godz. 13:00 do sali koncertowej Biblioteki Kultury, gdzie Koncert Pieśni Patriotycznych zaprezentuje Górniczy Chór Męski z Lubina.

Gmina Niegosławice świętować będzie w Gościeszowicach. Tam uroczystości rozpoczną się mszą w kościele o godz. 10:30, po niej będzie złożenie kwiatów pod pomnikiem i koncert w sali Gminnego Centrum Kultury.

W Małomicach święto obchodzone będzie dzień wcześniej (środa, 10 listopada). O godz. 12:00 na placu Konstytucji 3 Maja zaplanowano wciągnięcie na maszt flagi państwowej oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chichach i Małomicach. Sfotografować się będzie można także z odtwórcą roli Józefa Piłsudskiego.

Napisz komentarz »