REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Gdzie na zabawę?

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: mk

Trudno znaleźć zorganizowaną imprezę andrzejkową. Nie wszyscy też decydują się na organizowanie sylwestra.

W tym roku nie wszyscy restauratorzy w Żarach i Żaganiu zdecydowali się na organizację andrzejek i sylwestra. Według obecnie obowiązujących obostrzeń, można zorganizować imprezę do 150 osób.

W pałacu skromniej

Żagański Pałac Kultury, w Sali Kryształowej organizuje sylwestrową zabawę „w stylu kasyna”. Zapisy ruszą 15 listopada.

– To będzie impreza tylko na 150 osób, zazwyczaj było ich ponad 200. Oczywiście, impreza organizowana będzie, jeżeli nie zostanie to zabronione i jeżeli będą na nią chętni – mówi Paweł Pietrzyk z ŻPK.

Zamkną z dnia na dzień?

Plany sylwestra są także w Willa Park. Na razie tylko plany i tylko w Żaganiu.

– Jeżeli chodzi o andrzejki, to na nie się nie zdecydowaliśmy. Jeżeli uda się zorganizować sylwestra, będziemy to robić na ostatni moment. Nie chcę robić zapisów na imprezę, a potem zwracać ludziom pieniędzy – mówi Halina Okapiec, właścicielka hotelu. – Przez to, że sytuacja w kraju jest, jaka jest, to zrobię tanią imprezę, dla ludzi, którzy będą chcieli wyjść z domu. W grę wchodzi Willa Park, nie Villa Nova, bo tutaj jest największa sala. Decyzję podejmiemy na początku grudnia.

– W Żarach nie będziemy organizować imprezy noworocznej – mówi Jan Okapiec, właściciel restauracji „Chopin” w Żarach. – Nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja z pandemią. Nie chce pobierać zaliczek, a potem oddawać pieniędzy albo robić manewrów w stylu organizacja sylwestra w lutym.

Decyzję podjęto już w Pensjonacie Bartosz, tutaj ani andrzejek, ani sylwestra nie będzie.

– Nie robimy imprez. Stopień zagrożenia jest spory, liczba zakażeń rośnie. W przygotowania trzeba włożyć dużo pracy, a równie dobrze mogą nas znowu zamknąć z dnia na dzień – mówi Helena Bartosz.

Już sprzedali

Sylwestra chce zorganizować Zbigniew Czmuda, właściciel Pałacu Wiechlice. Bawić ma się 120 osób.

– Andrzejek nie planujemy. Na sylwestra miejsca sprzedane są już od ubiegłego roku. Liczymy na to, że nie będzie już dodatkowych zakazów. Wszyscy nasi pracownicy są zaszczepieni, ja sam już przyjąłem już trzecią dawkę  – mówi Z. Czmuda.

 W Lwie na nie

– Nie organizuję andrzejek – mówi Jolanta Tomalak, właścicielka restauracji „Lew” w Żarach. – Co do sylwestra, nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji, ale skłaniam się na nie. Do nas przychodzą głównie starsi ludzie, a sylwester to raczej domena młodych, więc to nie są nasi klienci.

Robię swoje

Na organizację andrzejek i sylwestra zdecydował się Przemysław Końcowik z sali „Styl” w Żarach.

– Jest duże zainteresowanie – mówi P. Końcowik. – Andrzejki organizujemy 27 listopada. Z sylwestrem także podjąłem już decyzję, bo nie da się wszystkiego zorganizować na ostatnią chwilę. Jeżeli nawet pandemia sprawi, że trzeba będzie odwołać imprezy, to oddamy pieniądze. W naszym kraju mogą podjąć taką decyzję na tydzień przed sylwestrem, więc nie da się tego przewidzieć – komentuje P. Końcowik.

Aby spędzić andrzejki w sali „Styl”, trzeba zapłacić 200 zł od pary.

Na zabawie andrzejkowej (27.11) można będzie pobawić się także w Kręgielni Pod papugami (wejście darmowe), w świetlicy w Bieniowie (50 zł od osoby), w Piotrowie (80 zł od osoby) i w Strzeszowicach (250 zł od pary). 

 Na organizację sylwestra zdecydowała się właścicielka Starego Folwarku w Pietrzykowie.

– Planujemy imprezę na około 80 osób. Nie chcę większej, bo nie wiadomo, jak to będzie z obostrzeniami, więc taka liczba gości zapewni komfort – mówi Róża Jurkowska-Maślak, właścicielka Starego Folwarku. – Nie będę za to organizować andrzejek.

Imprezy nie będzie

Część przedsiębiorców postanowiła już teraz zrezygnować z imprez.

– Miałam już nawet wynajętą orkiestrę na sylwestra, ale zrezygnowałam – mówi Alina Czajkowska, właścicielka Dworku Bogumiłów. – Obserwuję, jak rosną zachorowania i uznałam, że w tym roku to nie ma sensu. Zaczniemy przygotowania, a potem wszystko zostanie zamrożone, lepiej nie przysparzać sobie niepotrzebnych nerwów.

 

 

 

 

Napisz komentarz »