REKLAMA

Polityka

Trzeba zaczynać od nowa

Opublikowano 02 listopada 2021, autor: nk

Bogdan Kępiński został szefem Platformy Obywatelskiej w powiecie żarskim. W miejskim kole partii dalej będzie rządziła Zofia Szarejko-Michalska, szefowa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Bogdan Kępiński, zastępca dyrektora żarskiego MOSRiW i radny powiatowy, został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie żarskim. Zastąpił Lecha Jurkowski, byłego burmistrza Lubska.

– Całą pracę trzeba zaczynać od nowa. Po niepowodzeniach wyborczych wszystko się rozpadło i teraz trzeba zacząć to sklejać. W Lubsku w ostatnich latach praktycznie nic się nie działo. W całym powiecie mamy około 70 członków partii – mówi B. Kępiński, nowy szef PO.

Nie mają radnych

Platforma Obywatelska również w samych Żarach przeżywa kryzys. W Radzie Miasta jedynym przedstawicielem partii jest Robert Dziadul, który jednak w wyborach startował z list Dobrego Miasta Lepszego Powiatu, a nie Koalicji Obywatelskiej. W Radzie Powiatu PO ma dwóch radnych. Oprócz przewodniczącego Kępińskiego, do PO należy Jarosław Dowhan.

Napisz komentarz »