REKLAMA

Samorząd

Tłuściutka kasa za 17 minut pracy

Opublikowano 02 listopada 2021, autor: nk

17 minut trwało w piątek (22.10) posiedzenie komisji rewizyjnej, w której uczestniczyli żarscy radni. Spotkali się chyba tylko po to, żeby podpisać listę obecności i nie stracić diety.

Żarscy radni z komisji rewizyjnej dali popis, jak się nie narobić, a zarobić. W piątek spotkali się na posiedzeniu komisji, ale żaden z tak zwanych zespołów kontrolnych nie przygotował sprawozdania z przeprowadzonych kontroli. Radni nie byli też zainteresowani tematami, które będą omawiane na sesji, dlatego rozpoczęli posiedzenie komisji o godz. 13, a 17 minut później już było po spotkaniu i mogli wrócić do swoich prywatnych spraw.

Niektórzy tyle nie zarabiają

Bogdanowi Hadrysiowi, przewodniczącemu komisji rewizyjnej, przysługuje miesięcznie 3 tys. 6 zł diety. Pozostali radni z komisji rewizyjnej – Piotr Czerwiński, Jacek Stoynowski, Zbigniew Żychowski, Arkadiusz Lis, Aleksander Słowikowski, Grzegorz Chmielewski otrzymują po 2 tys. 800 zł. Gdyby któryś z radnych nie pojawił się na posiedzeniu komisji, to straciłby 30 proc. diety. W przypadku przewodniczącego to nawet 1 tys. zł. Stąd na posiedzeniach komisji najczęściej jest 100-procentowa frekwencja. Diety radnych do kwoty 3 tys. zł nie są opodatkowane.

komentarz »
  1. ala 11 listopada 2021 18:19 - Odpowiedź

    wstretne stare dziadersy

Napisz komentarz »