REKLAMA

Komunikacja

Finiszują z drogą

Opublikowano 02 listopada 2021, autor: bj

Budują drogę przy galerii A10 Park pomiędzy ul. Moniuszki a ul. Strzelców w Żarach. Przymierzają się też do uruchomienia kolejnego centrum handlowego w budynku przy ul. Lotników.

O przedłużenie do 25.11. czasu na uzupełnienie wniosku o pozwolenie na budowę zwrócił się Adam Kuczma, prezes zarządu  Aristoinvest Group, właściciela A10 Park (nazwa nawiązuje do podberlińskiego A10 Center). Chodzi o drogę wewnętrzną pomiędzy ul. Moniuszki a ul. Strzelców wraz z przebudową tej ostatniej i jej infrastruktury technicznej.

– Prace na miejscu trwają i szacuję, że ekipa zejdzie z placu budowy do końca listopada – mówi A. Kuczma.

Droga to jak na razie będzie jedyna nowość w rejonie centrum A10.

– Do końca roku nie przewidujemy otwarcia nowych punktów w A10 – zastrzega A. Kuczma. W grudniu mają się tu jedynie pojawić tymczasowe punkty z choinkami i fajerwerkami.

Ostatnio został tu otwarty pod koniec lipca sieciowy sklep sportowy pod szyldem Kaes. W centrum zostało jeszcze kilka pomieszczeń do wynajęcia, ale wciąż toczą się rozmowy ze znanymi markami. Bo firma z zasady zawiera umowy z sieciówkami, nie tylko w Żarach, ale w innych lokalizacjach, m.in w Zielonej Górze.

Pomieszczeń będzie więcej. Bo spółka zamierza przygotować pod wynajem budynek przy ul. Lotników w Żarach, gdzie miała być „Czerwona torebka”. Spółka kupiła go wraz z 34-arową działką na licytacji komorniczej za 1 mln 735 tys. zł w kwietniu tego roku.

– Od efektu rozmów, a co za tym idzie potrzeb wynajmujących zależy, czy zostaną tam wydzielone np. cztery lokale czy też będzie to jeden duży punkt – kończy A. Kuczma.

Napisz komentarz »