REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Nagroda za złodzieja

Opublikowano 02 listopada 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Na ulicy Paderewskiego w Żarach w bloku złodzieje włamali się do czterech piwnic. Z dwóch ukradli rowery.

– To musieli być zawodowcy – mówi Grzegorz Krukowski z ul. Paderewskiego 38 w Żarach, któremu złodzieje obrobili piwnicę i ukradli rower, którym dojeżdżał do pracy.

– W poniedziałek byłem w piwnicy około 19.00 i mój rower tam był. Następnego dnia rano, dokładnie o 5.20, bo o tej porze wychodzę do pracy, zszedłem na dół. Skobel na moich drzwiach i w trzech innych obok były wyłamane – opowiada.

Z piwnicy zginął jego rower Giant Talon 3 o wartości ponad 2 tys. zł, który służył mu nie tylko do dojeżdżania do pracy, ale także do rehabilitacji.

– Zadzwoniłem na policję. Przyszedł sąsiad, który też miał rower w piwnicy i jeździł nim do pracy. Dopiero co go kupił i to na raty. Kosztował ok. 4 tys. zł, to marka Scott – opowiada G. Krukowski.

Z pozostałych piwnic nic nie zginęło. W jednej był składzik słoików, w kolejnej – dziecięcy rowerek z przebitą oponą.

– Policjant stwierdził, że złodzieje mieli specjalne podważarki, którymi wyważyli kłódki. Powiedział wprost, że musiałem być obserwowany, złodzieje wiedzieli, jaki mam rytm dnia – mówi G. Krukowski. Jeszcze się nie poddaje. – Za pomoc w odzyskaniu roweru wyznaczyłem nagrodę 300-500 zł w zależności od tego, jak informacja będzie przydatna. Może ktoś coś słyszał albo widział.

Informacje można przekazywać bezpośrednio na komendę albo za pośrednictwem Facebooka do G.Krukowskiego.

Napisz komentarz »