REKLAMA

Sport

Beniaminek zachwyca

Opublikowano 02 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kapitalnie spisuje się Zorza Brzeźnica w rozgrywkach żagańskiej klasy A. W niedzielę, 24 października, odprawiła z kwitkiem KS Tomaszowo, wygrywając aż 7:1.

Do spotkania obie drużyny przystąpiły w mocno przemeblowanych składach. Mimo że najlepszy napastnik  Zorzy – Wojciech Toczka wszedł dopiero na ostatnie dziesięć minut, świetnie w ataku zastąpili go koledzy. Bracia Adam i Krzysztof Sowińscy strzelili po dwa gole, tyle samo dołożył Sebastian Kukla. Wprawdzie, w pierwszej połowie, przy prowadzeniu miejscowych 2:0, goście odpowiedzieli kontaktową bramką tuż przed przerwą, to w drugiej części meczu beniaminek ligi przejechał się po nich niczym walec po asfalcie, strzelając aż 5 goli.

– W naszych szeregach zabrakło aż sześciu podstawowych zawodników, ale mimo to, zagraliśmy na szóstkę z plusem. Zagraliśmy z większą determinacją, dużo skuteczniej niż rywale. W drugiej połowie rywale nie istnieli. Widać było, że nie wytrzymali spotkania fizycznie – mówi Paweł Najdek, trener Zorzy. – Cieszę się, że jako beniaminek jesteśmy w stanie podjąć walkę z każdym w lidze. Cieszy czwarte miejsce w tabeli, byłoby wspaniale, gdybyśmy skończyli rozgrywki na podium. Póki co, już szykujemy się na najbliższy mecz, z Kwisą w Trzebowie.

Trener gości, Michał Błoński nie mógł pokierować swoją drużyną ze względu na obowiązki służbowe (poligon).

– Drużyna zagrała bez swojego dyrygenta w obronie. Dariusz Dziewiątak ma złamane żebro, Adrian Drozd ma uraz kolana, a Łukasz Iwaniak nie zagrał z powodu spraw służbowych – mówi szkoleniowiec KS-u. – W tej sytuacji musiał zagrać skład „węgla i papy”. Z drugiej strony, zagraliśmy przyzwoicie tylko w pierwszej połowie. W drugiej gra się zupełnie posypała. Musimy dograć tą rundę i pomyśleć w przerwie, co dalej.  Na pewno będziemy szukać ludzi, ponieważ kilka osób wypadło ze składu na dłużej. Szkoda, bo po pierwszej rundzie liczyłem na miejsce na podium, ale życie i boisko szybko zweryfikowały te plany.

Zorza Brzeźnica – KS Tomaszowo 7:1 (2:1)
bramki: A. Sowiński dwie (25. i 82. min), Kukla dwie (43. i 54. min), K. Sowiński dwie (47 i 77. min), Sygutowski (90. min)
Zorza: Nieradka – Drozdek, Sygutowski, Garczyk (70. min M. Kukla) – Tylk, A. Sowiński, Ślężuk, A. Irski, M. Irski, K. Sowiński – S. Kukla (od 80. min Toczka)
KS: Mrowiński (od 75. min Kaliciński) – Grabowski, W. Jeżak, Matczak, Wójcik (od 60. min Nastulski), Stencel, B. Błoński, Bialic, Chabiniak – Jakubski, P. Micek

Napisz komentarz »