REKLAMA

Sport

To był nokaut

Opublikowano 02 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Unii Żary Kunice rozgromili Moczyniankę Moczyń aż 9:2. Taki wynik to rzadkość nawet w hokejowych ligach.

W sobotnim meczu (23.10.) Unia od początku przejęła inicjatywę, bombardując bramkę beniaminka zarówno strzałami z dystansu, jak i po dośrodkowaniach w pole karne. Kanonadę zaczął już w 4. minucie Konrad Pluta. Prawdziwe szoł dał Przemysław Macierzyński, który momentami ośmieszał obrońców Moczynianki, ostatecznie strzelając aż sześć goli! Napastnik pozyskany przez Unię z Cariny Gubin pokazuje, że jest w stanie zastąpić najlepszego napastnika kuniczan, Denisa Matuszewskiego.

– Nasza dominacja w tym meczu nie podlegała najmniejszej dyskusji – mówi grający trener Unii, Jarosław Gad. – Rozstrzygnęliśmy go w pierwszym kwadransie gry. W drugiej połowie dorzuciliśmy kolejnych 6 goli. Można powiedzieć, że dla chłopaków był to taki ostry trening strzelecki. W błędzie byli ci, którzy myśleli, że nie będziemy strzelać bramek po odejściu Denisa. Dziś jesteśmy najskuteczniejszą drużyną ligi.

Zmartwiony wynikami jest prezes Moczynianki, Wiesław Balak.

– Co tu dużo mówić? Po świetnym początku w lidze, wpadliśmy w dołek. Musimy się pozbierać. Te słabe wyniki to wina zarządu, który nie postarał się o taki budżet, który pozwalałby na zatrudnienie trenera z papierami – mówi. – Unia nas dzisiaj mocno wypunktowała, tak jak Łęknica przed tygodniem. To bolesna porażka, ale musimy się podnieść. Punktów potrzebnych do utrzymania będziemy szukać w spotkaniach ze słabszymi rywalami.

Moczynianka Moczyń – Unia Żary Kunice 2:9 (1:3)

bramki: M. Kiciński (20. min), Jankowski (50. min) – Macierzyński sześć (12., 16., 32., 56., 76. – karny, 84. min), Pluta (4. min), Volk (54. min), Morhun (71. min)
Moczynianka: Shved – Morgis (od 60. min M. Iwańczuk), Majewski, J. Iwańczuk (od 46. min Nowakowski), Buganik, Pieczarka, Malaszewski, M. Kiciński (od 65. min Cecuła), Szymoński, E. Kiciński (od 76. min Kicyła), Jankowski (od 58. min P. Iwaniak).
Unia: Kędzierski (od 80. min Lipiński) – Morhun (od 75. min K. Kozłowski), Cyrana, Sved, Gronkowski (od 60. min Dudek), Izdebski (od 64. min P. Kozłowski), Pluta, Volk, Gad (od 60. min Karbowski) – Kuś, Macierzyński

Napisz komentarz »