REKLAMA

Zdrowie

Trzeci raz dla wszystkich

Opublikowano 22 października 2021, autor: jb

Trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi będą mogli przyjąć wszyscy chętni powyżej 18 roku życia.

Rada Medyczna przy premierze wydała nowe zalecenia. Do tej pory szczepić się trzeci raz mogli np. przedstawiciele branż medycznych oraz osoby powyżej 50 roku życia. Niezmienne będzie to, że trzeci zastrzyk będą mogli przyjąć ci, którym od drugiego szczepienia minęło minimum 6 miesięcy.

Dla zaszczepionych trzy razy zaleca się także przedłużenie certyfikatu covidowego na rok od przyjęcia szczepionki.

Rejestracja wszystkich pełnoletnich na trzecią dawkę ma zostać uruchomiona w najbliższych tygodniach.

Minister zdrowia zapowiedział także, że policja zacznie zwracać większą uwagę na to, czy nosimy maseczki w miejscach do tego wyznaczonych. Adam Niedzielski jako miejsca kontroli w pierwszej kolejności wskazał środki komunikacji publicznej.

 

Idzie powoli

Chętnych do szczepień prawie wcale nie przybywa. Przez ostatnie dwa miesiące w powiecie żarskim przybyło 1.934 w pełni zaszczepionych, w powiecie żagańskim – tylko 1.394. W naszym województwie na ponad milion mieszkańców zaszczepionych jest 481 tys. 218 osób.

W powiecie żagańskim podano do tej pory 72 tys. 634 szczepionki, jednak tylko 32 tys. 343 osoby są w pełni zaszczepione. W ostatniej dobie przybyło do rejestru 30 zaszczepionych.
W powiecie żarskim do tej pory podano 104 tys. 755 zastrzyków ze szczepionką, ale tylko 48 tys. 447 osób to w pełni zaszczepieni. W ostatniej dobie zastrzyk przyjęło 37 osób.

Napisz komentarz »