REKLAMA

Kultura, Oświata, Zdrowie

Piątoklasiści w kwarantannie

Opublikowano 22 października 2021, autor: jb

15 uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Żaganiu ma obowiązek przebywania w kwarantannie. Koronawirusem zaraził się jeden z ich kolegów.

Uczeń, u którego wykryto wirusa, ostatni raz na zajęciach w szkole był w poniedziałek (18.10.). Po otrzymaniu pozytywnego wyniku, sanepid na kwarantannę wysłał jego kolegów. Obowiązuje ich od środy (20.10.).

 Większość klasy ma kwarantannę do przyszłego czwartku, 28 października.

– Zorganizowaliśmy im nauczanie zdalne, bo to jednak ponad tydzień poza szkołą. Poprzednim razem, we wrześniu, nasi uczniowie byli w kwaratnanie tylko jeden dzień, więc takiej konieczności nie było – mówi dyrektor Bogumiła Kowalik.

Nauczyciele nie mają obowiązku przebywania w kwarantannie.

– Niestety, wydaje się, że tych zachorowań nie unikniemy. Dzieci spotykają się także poza szkołą. My tutaj pilnujemy procedur, prowadzimy dezynfekcję, staramy się, żeby uczniowie przerwy spędzali na świeżym powietrzu. Nie unikniemy zakażeń, skoro każdy ma także życie poza szkołą – dodaje dyrektor.

Klasa z zakażonym uczniem jest integracyjna, liczy 16 osób.

– Dwie osoby przez nieobecności w szkole mają kwarantannę tylko do 23 października, jednego ucznia w ogóle nie było w szkole, więc takiego obowiązku nie ma, ale i tak dla wszystkich musieliśmy zorganizować naukę zdalną. Nie mamy technicznej możliwości, by dla części klasy prowadzić zajęcia stacjonarne i zdalne dla reszty jednocześnie – dodaje dyrektorka.

Napisz komentarz »