REKLAMA

Wasze sprawy

20 tysięcy za informacje

Opublikowano 22 października 2021, autor: jb

Nagrodę w wysokości 20 tys. zł wyznaczyła rodzina za pomoc w ustaleniu, gdzie jest Jakub Sączawa (20 l.) ze Szprotawy.

Jakub zaginał 14 kwietnia, nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Wyszedł wczesnym wieczorem z domu przy ul. Wolności (Sowiny) w Szprotawie. Nie powiedział, dokąd idzie. Nie zabrał dokumentów. Przy sobie miał tylko telefon, który już od następnego dnia był wyłączony.

Policjanci, strażacy, znajomi przeszukiwali Zabobrze, park, teren przy rzece. Bezskutecznie.

Zawsze dawał znać

Rodzina Jakuba wyznaczyła 20 tys. zł nagrody za potwierdzoną informację na temat miejsca jego pobytu lub pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia.

– Od kwietnia nie wiemy kompletnie nic – mówi brat zaginionego, Bartłomiej Sączawa. – Taka sytuacja nie zdarzyła mu się nigdy wcześniej. Zawsze dawał znać, co się z nim dzieje, gdzie jest, kiedy mniej więcej wróci. Dzwonił. Kiedy nie było go przez kilka dni, przynajmniej raz dziennie pisał, żeby się o niego nie martwić – dodaje.

Rodzina stara się weryfikować wszystkie informacje.

– Co jakiś czas dzwonią osoby, które mówią, że widziały go w Warszawie albo w Niemczech, ale nie podeszły, nie zapytały. My z taką niepotwierdzoną informacją nie jesteśmy w stanie nic zrobić – przyznaje B. Sączawa.

W sprawie Jakuba można się kontaktować z rodziną pod nr tel. 732 650 049 lub  577 002 317.

W dniu zaginięcia J. Sączawa ubrany był w czerwoną cienką kurtkę marki Adidas, spodnie dresowe i jasne buty sportowe. Mężczyzna ma 180 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne krótkie włosy, brązowe oczy.

Napisz komentarz »