REKLAMA

Samorząd

Podzielili swoje pieniądze

Opublikowano 22 października 2021, autor: bj

W większości na inwestycje w swoich wsiach przeznaczyli pieniądze z funduszu sołeckiego na 2022 r. mieszkańcy gminy Przewóz.

W Buczach za 13 tys. 541 zł wybudowane zostanie ogrodzenie z bramą i furtką. Chodzi o zabezpieczenie świetlicy i sprzętów na placu zabaw.

W płot zainwestować chcą też w Dąbrowie Łużyckiej, bo swoje 18 tys. 267 zł wydadzą na dokończenie budowy ogrodzenia terenu, który posłuży pod budowę świetlicy.

W Dobrochowie zaplanowali budowę wiaty przy świetlicy za 18 tys. 586 zł. Posłuży ona do imprez plenerowych.

Lipna przeznaczyła 10 tys. zł na latarnię uliczną w Jamnie, bo mieszkańcom doskwiera brak oświetlenia dojścia do kilku posesji. Natomiast altana za 26 tys. 163 zł przy świetlicy wiejskiej będzie służyć podczas festynów i zabaw.

Mielno postawiło na montaż 2 lamp solarnych przy drodze powiatowej za 5 tys. zł, zakup i montaż zjeżdżalni linowej tzw. tyrolki za 6 tys. zł i budowę wiaty przy świetlicy za 11 tys. 728 zł.

Piotrów zainwestuje w niwelację i uporządkowanie terenu przy świetlicy 20 tys. zł. Prace zostaną przeprowadzone pod budowę boiska i placu zabaw. Zakup i montaż 2 elementów siłowni zewnętrznej kosztować ma mieszkańców 10 tys. zł. Najmniej pójdzie na organizację imprez, bo 4 tys. 730 zł.

W stolicy gminy, w Przewozie, przy świetlicy stanąć ma altana za 44 tys. 587 zł.

Z kolei Potok, będący z Przewozem jednym sołectwem, dostanie lampę uliczną za 8 tys. 517 zł.

Teren przy niedawno wybudowanej świetlicy w Sanicach mieszkańcy postanowili wzbogacić w dodatkowe sprzęty na plac zabaw za 12 tys. 500 zł i kupić wyposażenie świetlicy oraz elementy małej architektury za 8 tys. 500 zł. Najskromniejsza kwotę wysupłali na organizację imprez kulturalnych – 3 tys. 587 zł

W Sobolicach postawili na zakup 15 tys. 134 zł namiotów i ławostołów, które posłużą podczas organizacji imprez plenerowych.

W Straszowie mieszkańcy zaplanowali, że przysługujący im fundusz przeznaczą na zakup i montaż siłowni zewnętrznej za 24 tys. 480 zł.

We Włochowie kupią ławostoły, kosze na śmieci, lampę solarną oraz elementy małej architektury oraz ogrodzenia za 12 tys. 532 zł.

Napisz komentarz »