REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Piękne jubileusze

Opublikowano 22 października 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Wiele pięknych, wyjątkowych chwil przeżyły ze sobą małżeństwa, które otrzymały medale za wspólne 50 lat.

50 lat minęło im jak jeden dzień. W środę (20.10.) małżeństwa z Żar, które przeżyły ze sobą 50 lat, zostały odznaczone medalami.

Kazimiera i Kazimierz Diduszko 16 października obchodzili 50. rocznicę ślubu.

– Znaliśmy się od dawna. Nawet nie wiem, kiedy te 50 lat minęło. Dla mnie to podwójny jubileusz, bo 14 września obchodziłem 70. urodziny – opowiada Kazimierz Diduszko. – Doczekaliśmy się z żoną 4 dzieci i 8 wnucząt.

15 października rocznicę ślubu świętowali Danuta i Bronisław Krasowscy.

– Poznaliśmy się na zabawie w Bieniowie. Ja pochodziłam właśnie z Bieniowa, mąż ze Złotnika. Doczekaliśmy się 3 dzieci i 4 wnucząt – opowiada Danuta Krasowska.

Na domówce u przyjaciół poznali się Halina i Apolinary Kotwica.

– Zobaczyłem piękną dziewczynę z warkoczem i już potem świata nie widziałem – śmieje się Apolinary Kotwica. – Ślub wzięliśmy 25 grudnia. Mamy syna i córkę, a także 3 wnucząt.

Także 25 grudnia ślub wzięli Anna i Andrzej Kaszubscy.

– Poznaliśmy się na zabawie, tak jak to kiedyś bywało. Tego dnia co my, ślub brało jeszcze 7 par – wspomina Anna Kaszubska. – Oboje z mężem urodziliśmy się i wychowaliśmy w Żarach. Mamy dwoje dzieci, doczekaliśmy się 4 wnucząt, a na prawnuki na razie czekamy.

Aniela i Tadeusz Brzezińscy rocznicę ślubu obchodzili 14 sierpnia.

– Poznaliśmy się na zabawie i tak tańczymy ze sobą już tyle pięknych lat. Ja pochodzę z Lipinek Łużyckich, a mąż z Bogumiłowa. Mamy 2 dzieci i 3 wnucząt – mówi Aniela Brzezińska.

Zofia i Jan Bechyne 50 rocznicę ślubu obchodzili 18 września.

– Fajnie mi się z nią tańczyło i już tak zostało – śmieje się Jan Bechyne – Poznaliśmy się w Złotniku na zabawie, skąd pochodziła żona, ja jestem z Kadłubii. W Żarach mieszkamy od 30 lat. Mamy 2 dzieci i 2 wnucząt.

Ryszard i Krystyna Anna Gruchot poznali się na zabawie w „Ratuszowej”.

– Ta nasza zabawa już trwa 50 lat i niech trwa jak najdłużej – mówi Ryszard Gruchot. – Mamy 2 dzieci i 3 wnucząt.

Halina i Eugeniusz Juszko również poznali się w „Ratuszowej”.

– Rocznicę ślubu obchodzimy 10 kwietnia, to teraz łatwo zapamiętać. Od początku mieszkamy w Żarach, mamy jedno dziecko i trzech wnuczków – mówi Halina Juszko.

Także w  „Ratuszowej” poznali się Helena i Józef Karpińscy.

– Pobraliśmy się po półtorej miesiąca znajomości, tacy byliśmy zakochani – opowiada Józef Karpiński. – I proszę, nawet nie wiem, kiedy minęło 50 lat. A rocznicę mamy w sobotę, 23 października – zdradza.

Elżbieta i Bronisław Krystkowscy poznali się w pracy.

– Pracowaliśmy razem w Lumelu i tak na siebie zerkaliśmy… Jako że wtedy na kawę się nie chodziło, bo nie było, to my sobie spacerowaliśmy i tak już zostało. Mamy 2 dzieci i 4 wnucząt – mówi Bronisław Krystkowski.

*Za tydzień w „Regionalnej” relacja z obchodów jubileuszów małżeńskich kolejnych par (świętowali w czwartek, 21.10).

Napisz komentarz »