REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Z placu zabaw na SOR

Opublikowano 22 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

5-letni chłopczyk zranił się gwoździem, wystającym z rampy na placu zabaw na placu gen. Maczka w Żaganiu. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Żar zabrało go pogotowie.

Pani Jolanta wybrała się z trojgiem wnucząt na plac zabaw w poniedziałkowe popołudnie, 18 października. Nagle usłyszała płacz Leosia. 5-letni chłopczyk przybiegł do niej z płaczem, z rozerwaną skórą na nodze.

– Wnuk rozciął sobie nogę o wystający gwoźdź. Z nogi lała się krew. Wezwałam karetkę, która zabrała go do szpitala w Żarach. Rana została zszyta, modlę się, aby nie wdało się zakażenie  – mówi mieszkanka Żagania.

Pani Jolanta podkreśla, że na placu leżało pełno szkła po rozbitej butelce od wódki. Do tego mnóstwo śmieci i petów. 

Agnieszka Zychla , rzeczniczka Urzędu Miasta, zapewnia, że śmieci z placu zabaw zostały już uprzątnięte, a urządzenia naprawione.

– Plac zabaw przy placu generała Maczka jest dewastowany notorycznie. Urząd Miasta zleca naprawy przynajmniej 2-3 w miesiącu – mówi rzeczniczka. – W miniony weekend kamery nagrały, jak sześcioro nastolatków – dwie dziewczyny i czterech chłopaków – dewastują plac zabaw. Wieszali się na pergoli, która pękła. Skakali po karuzeli.

Nagranie jest sprawdzane, żeby ustalić chuliganów.

Napisz komentarz »