REKLAMA

Samorząd

Organizują centrum

Opublikowano 22 października 2021, autor: jb

Jerzy Wojnar formalnie od poniedziałku, 18 października, objął stanowisko kierownika nowo utworzonego Centrum Usług Wspólnych w Żaganiu.

Centrum ma zająć się obsługą księgową i kadrową wszystkich żagańskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zostaną do niego przeniesieni pracownicy szkół, którzy są odpowiedzialni za ten dział. Jak zapewniają urzędnicy z Ratusza, nikt nie zostanie zwolniony. Pomieszczenia dla CUW przygotowywane są w pałacyku przy ul. Jana Pawła II.

CUW ma już kierownika. Jest nim J. Wojnar. W środę, 20.10., ogłoszono konkurs na stanowisko głównego księgowego. Oferty od kandydatów przyjmowane są do 3 listopada.

– Trwa rejestracja Centrum Usług Wspólnych. Potem będzie przygotowywać regulacje wewnętrzne, czyli regulamin organizacyjny, pracy, naborów. A w między czasie trwa analiza rozwiązań informatycznych, obiegu dokumentów – mówi J. Wojnar.

Pracownicy CUW będą na co dzień współpracować ze szkołami i przedszkolami.

– Dla mnie przeniesienie wszystkich pracowników do siedziby CUW od stycznia byłoby najbardziej korzystne z punktu widzenia finansowo-księgowego, choć możliwe, że będzie to w pierwszych miesiącach przyszłego roku – dodaje J. Wojnar.

Nowy kierownik może liczyć na wynagrodzenie rzędu 6 tys. zł miesięcznie. J. Wojnar od lat pracuje w samorządzie. Był m.in. sekretarzem miasta w Żarach, kierownikiem referatu ds. ochrony środowiska tamtejszego Ratusza, wiceburmistrzem Lubska.

Napisz komentarz »