REKLAMA

Samorząd

Wymienią rury

Opublikowano 22 października 2021, autor: jb

Mieszkańcy Marysina (gmina Żagań) muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Na początku listopada ruszy tam wymiana rur sieci wodociągowej.

W całej wsi planowany jest wymiana sieci wodociągowej o długości 900 metrów. Zostanie ona też wyposażona w 9 hydrantów. Budowa planowana jest metodą przewiertu sterowanego, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym.

– Wieś jest mocno rozgałęziona, nie da się zrobić przewiertu tylko na początku i końcu sieci. Musimy to robić przy każdym skrzyżowaniu, więc trzeba się liczyć z większymi utrudnieniami, ale prace będą prowadzone etapami – mówi Cyprian Maszlong, prezes spółki Żagańskie Wodociągi i Kanalizacja.

Problemem wsi są awarie

– Ciśnienie wody tam jest, ale odcinek jest na tyle awaryjny, że nie ma już gdzie montować opasek. Mamy tam usterkę średnio raz na trzy tygodnie, bo rury są tak skorodowane. Ich wymiana przyniesie oszczędność wody, naszego czasu i materiałów do naprawy – tłumaczy prezes.

Na prace ŻWiK planuje wydać 220 tys. zł.

– Całość zrobimy swoimi pracownikami. Nie zlecamy tego żadnej firmie. Inwestycja powinna zakończyć się w ciągu miesiąca – dodaje C. Maszlong.

Napisz komentarz »