REKLAMA

Kronika policyjna

Komornik w sądzie

Opublikowano 22 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch latach od zatrzymania żagańskiego komornika Zbigniewa Z., rusza proces w sprawie przywłaszczenie przez niego ponad 2 mln zł.

Pierwsza rozprawa oskarżonego komornika w zielonogórskim Sądzie Okręgowym została przełożona z 30 września na dziś (piątek, 22 października).

Zbigniew Z. jest oskarżony o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz przywłaszczenie cudzego mienia. Policjanci aresztowali go w maju 2019 roku w domu.

Wcześniej komornik został wydalony ze służby, po tym jak nieprawidłowości w jego kancelarii wykazała kontrola poznańskiej Izby Komorniczej. W lutym br. Zbigniew Z. wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 80 tys. zł, po ośmiu miesiącach odsiadki. I czekał na proces. Jak informuje prokurator, komornik przywłaszczył powierzone mu wpłaty dłużników i zaliczki na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych w łącznej kwocie 2 mln 290 tys. zł. Poszkodowanych w sprawie jest 527 osób.

komentarz »
  1. Erazm 17 listopada 2021 18:35 - Odpowiedź

    Należałoby sprawdzić rozliczeni z wierzycielami we wszystkich kancelariach komorniczych, mam na myśli wpłacane im zaliczki na poczet egzekucji: https://pamietnikwindykatora.pl/zaliczki-na-wydatki-komornika/ Chodzi o to, że większość egzekucji jest bezskutecznych a komornicy w takich wypadkach często żądają jeszcze dopłat od wierzyciela nie przesyłając ŻADNEGO rozliczenia, dowodów wydatkowania.

Napisz komentarz »