REKLAMA

Kronika policyjna

Proces zakończony

Opublikowano 22 października 2021, autor: bj

Zakończył się (15.10.) proces w Sądzie Rejonowym w Żarach, w którym przedsiębiorca Krzysztof Raczkowski, właściciel Chromy, oskarżony był o pomówienie Magdaleny Rejman, swojej byłej pracownicy.

Spór przed sądem trwa od stycznia 2018 r. Przypomnijmy. W sprawie chodzi o kradzież danych klientów z Niemiec, z którymi współpracowała firma Chroma. A w zasadzie o to, że M. Rejman, czyli pracownica, którą szef o to oskarżył, złożyła do sądu prywatny akt oskarżenia, zarzucając mu zniesławienie.

– Wcześniejsza sprawa z zawiadomienia pana Raczkowskiego dotycząca tej rzekomej kradzieży została umorzona. Ja uważam, że to zdarzenie nie miało w ogóle miejsca. Krzysztof Raczkowski opiera się na swojej tezie, którą postawił w 2012 r., że ja okradłam bazę danych. Choć nie ma na to dowodów – mówiła M. Rejman.

– Mogę tylko wyrazić zadowolenie, że sprawa, która tak długo toczy się nie z naszej winy, zbliża się u końcowi. Tym bardziej, że stoimy na stanowisku, iż pan Raczkowski jest niewinny i tak naprawdę on został poszkodowany w tej sprawie – kończy Rafał Wiechecki, adwokat upoważniony do występowania przed sądem przez kancelarię Romana Giertycha, która reprezentuje K. Raczkowskiego.

Przewodniczącym składu sędziowskiego jest Szymon Hołówko. Ogłoszenie wyroku 28.10.

komentarz »
  1. Jola 4 listopada 2021 18:43 - Odpowiedź

    Większość klientów zawsze pójdzie za handlowcem i nie potrzeba do tego żadnej bazy danych. Niestety w Polsce właściciele firm i Prezesi chyba o tym nie wiedzą.

Napisz komentarz »