REKLAMA

Sport

Sokół odfrunął w trzeciej kwarcie

Opublikowano 22 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Trzecie okazałe zwycięstwo zanotowali żarscy koszykarze w III lidze. Zawodnicy Sokoła pokonali w Lubaniu miejscowy KS aż 97:65.

W meczu z KS-em zacięta była tylko pierwsza połowa. Gospodarze dotrzymywali kroku żaranom. Sokół „odfrunął” Lubanowi w trzeciej kwarcie. Świetna gra w obronie i skuteczne kontrataki podopiecznych Radosława Barcza dały kosmiczny wynik na tablicy wyników: 39:13!

– Jechaliśmy do Lubania z planem wygrania, wszak przed sezonem graliśmy z tą drużyną sparing i znałem jej możliwości.   Pierwsza połowa to wyrównana gra z lekką przewagą naszej ekipy  – ocenia trener Sokoła. – Po ostrej rozmowie w szatni, moi zawodnicy odpalili i to bardzo mocno. Trzecia odsłona to totalna dominacja Sokoła i rzadko spotykany wynik, jak na jedną kwartą, bo 39:13. Nie do zatrzymana był Hubert Kondycki, który w tej kwarcie zdobył 14 punktów, o oczko więcej niż cała drużyna rywali. Zaczęły wpadać nam trójki, w sumie zdobyliśmy ich w trzeciej kwarcie aż pięć. Przed ostatnią odsłoną prowadziliśmy 33 punktami, więc mogłem pozwolić sobie na rotację całym składem. Każdy z 12 zawodników dostał szansę.

Po czterech kolejkach Sokół jest wiceliderem trzecioligowych rozgrywek, z bilansem trzech wygranych i jednej porażki. Teraz, przed zawodnikami MKS-u przerwa. W piątek, 29 października, w derbach Żar zagrają z drugą drużyną BC Swiss Krono.

KS Basket Lubań – Sokół Basket Żary 65:97 (16:17, 22:28, 13:39, 14:13)

Sokół: Hubert Kondycki 26, Igor Mróz 13, Adam Forysiuk 13, Damian Żukowski 12, Bartłomiej Olszewski 9, Kacper Burnecki 8, Paweł Pawlikowski 7, Karol Cieśliński 5, Remigiusz Skopczyński 2, Michał Karpiński 2; ponadto grali: Jakub Paździor i Szymon Sroka.

Napisz komentarz »