REKLAMA

Sport

Sobieski zwycięski!

Opublikowano 22 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch kiepskich meczach żagańscy siatkarze wygrali i to gładko. W trzeciej kolejce (16.10.) odprawili z kwitkiem gorzowian, 3:1 (25:12, 25:16, 23:25, 25:12), .

Zmiany w składzie i ostra reprymenda trenera poskutkowały. W meczu z SKS-em Sobieski zagrał tak, jak w poprzednim sezonie – skutecznie, z dobrą zagrywką i blokiem. Żagańskich kibiców zastanawiał mocno przemeblowana wyjściowa szóstka, w której zabrakło m.in. Piotra Sajdaka. Jak się okazało, nie przeszkodziło to „wojskowym” w świetnej grze. Podopieczni Krzysztofa Dobka od początku nadawali ton rywalizacji.  Zepchnęli rywali do defensywny, popisując się udanymi zagrywkami i blokiem. W pierwszej odsłonie pozwolili gorzowianom na zdobycie zaledwie 12 punktów, w drugiej – 16. Wydawało się, że mecz zakończą w „godzinę z prysznicem”. Nic z tego. W trzeciej odsłonie nadeszło rozprężenie. Przy stanie 23:18 popełniali błąd za błędem, oddając inicjatywę SKS-owi ina tablicy wyników w setach zrobiło się zaledwie 2:1. Męska rozmowa trenera poskutkowała. W czwartej odsłonie Sobieski zagrał podobnie jak w dwóch pierwszych odsłonach i zmiażdżył rywali, wygrywając do 12.

Nie trenują –  nie grają

– To było dla nas bardzo ważne okazałe zwycięstwo, nie tylko na przełamanie, ale przede wszystkim podbudowanie. Z jednej strony mamy kilka kontuzji. Nie gra jeden z liderów, Hubert Mańko, a Maciej Kleinschmidt zagrał z lekkim urazem. Z kolei Bartek Odwarzny wyszedł na parkiet  po chorobie. Z drugiej – kilku zawodników, jak Patryk Kozdroń i Piotr Sajdak nie uczestniczyło w tygodniu we wszystkich treningach   – mówi K. Dobek. – W tej sytuacji szansę dostali inni i spisali się bardzo dobrze. Świetnie zagrali Aleks Kłysz,  Paweł Gajowczyk i Maciej Kleinschmidt, który został MVP meczu. Dwa pierwsze sety to pogrom , w trzecim nastąpiło rozprężenie i oddanie inicjatywy przy prowadzeniu 23:18, więc musiałem z chłopakami przeprowadzić ostrą rozmowę. To poskutkowało, bo w czwartym rywale nie istnieli, zdobywając zaledwie 12 punktów.

Teraz, przed „wojskowymi” bardzo ciężki mecz, w Toruniu, z wiceliderem. W sobotę, 23 października Sobieski zmierzy się w Grodzie Kopernika z Aniołami, którzy do tej pory wygrali wszystkie swoje mecze.

WKS Sobieski Arena Żagań – SKS Gorzów Wlkp.3:1 (25:12, 25:16, 23:25, 25:12)
WKS:Kleinschmidt, Gajowczyk, Goltz, Kłysz, Jedliński, Kwiecień Odwarzny (libero) oraz Czyżak, Sajdak, Kozieł i Kowalski.

Napisz komentarz »