REKLAMA

Kronika policyjna

Potrzebowali minuty

Opublikowano 15 października 2021, autor: mk

By ukraść audi spod domu Dariusza Salamona, złodzieje uwinęli się w minutę.

Do kradzieży doszło w nocy ze środy na czwartek (13/14.10.) w Bronowicach (gmina Trzebiel).

– Wszystko trwało może minutę – opowiada Dariusz Salamon, okradziony. – Zobaczyłem to rano na monitoringu. Złodzieje przyszli konkretnie po to auto. Nawet nie spojrzeli na trzy inne samochody, które też stały przed domem – mówi poszkodowany mężczyzna.

Samochód, który skradziono, to audi a6. Jego wartość właściciel wycenia na 25-30 tys. zł.

– Taka jest jego wartość rynkowa, ale bardzo dużo w niego zainwestowałem i lubię ten samochód, dlatego wyznaczyłem nagrodę w wysokości 1000 zł dla osoby, która pomoże mi odzyskać auto i dokumenty, które w nim zostały – mówi D. Salamon.

Ukradli dokumenty

Kradzież samochodu została zgłoszona na policję w czwartek (14.10.) rano.

– Najgorsze jest to, że zapomniałem z samochodu zabrać portfel. Były tam moje dokumenty, a także dowody osobiste moich dzieci. Jak tylko rano zorientowałem się, co się stało, zadzwoniłem do banku zastrzec karty. Jedna była już zablokowana, bo ktoś próbował nią płacić o godzinie 2:30 w Nowej Soli, a kolejną zapłacono na stacji w Międzyrzeczu, godzinę później – mówi mężczyzna.

Ktokolwiek wie coś o kradzieży samochodu, może kontaktować się bezpośrednio z Dariuszem Salamonem pod numerem 515 981 267 lub z policją.

– Mieszkamy na uboczu, pod lasem. Nikt obcy się tu nie kręci. Teraz przypominam sobie, jak kilka dni temu pod naszym domem pojawił się ktoś podający się za geodetę. Mierzył bramę i tak dalej. Wtedy nie zwróciłem na to uwagi, miał kamizelkę i narzędzia do pomiarów, ale jak teraz o tym myślę, to nikt go przecież nie zamawiał. Nie mamy sąsiadów. Najbardziej zależy mi na odzyskaniu dokumentów swoich i dzieci, dlatego proszę, żeby złodzieje oddali nam chociaż to. Znają adres – mówi D. Salamon.

Napisz komentarz »