REKLAMA

Gospodarka

Nowe Dino w Żarach

Opublikowano 15 października 2021, autor: bj

Ma powstać przy al. Wojska Polskiego.

Wniosek o pozwolenie na budowę kolejnego sklepu w Żarach złożyła sieć sklepów Dino. Tym razem sieciówka zainteresowana jest parcelą przy al. Wojska Polskiego w Żarach, a konkretnie położonym po prawej stronie terenem za przejazdem kolejowym (od strony centrum miasta), przed zabudowaniami. Pismo i dokumentacja wpłynęły do Starostwa Powiatowego 5.10.

Sklep ma mieć łącznie ok. 650 mkw. z 400-metrową halą sprzedaży. Do tego parking na kilkanaście aut.

Dino pyta też o Zawiszy

Jak dotychczas w Żarach funkcjonują dwa sklepy z czerwonym logo – w Kunicach i przy ul. Zielonogórskiej. Do tego trzeci market na granicy Grabika i obwodnicy miasta.

Tych może być jednak znacznie więcej. Bo do Starostwa Powiatowego wpłynęło pismo z pytaniem o dwie działki na terenie os. Zawiszy Czarnego, chodzi o teren zielony na skraju osiedla, na styku osiedla z ul. Żagańską, w pobliżu wyjazdu z miasta do Żagania.

Czy pojawi się tu market? Sieć przedtem musi uzyskać w Urzędzie Miasta  tzw. warunki zabudowy, a potem – pozwolenie na budowę.

Na pewno już trwają procedury w sprawie inwestycji tej firmy przy ul. Piastowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Staszica. Wniosek o pozwolenie na budowę firma złożyła wiosną.

komentarz »
  1. Andrzej M 24 października 2021 20:52 - Odpowiedź

    Z tego, co wiem, to po prawej stronie za przejazdem od strony miasta stoją nowo wybudowane domki… Chyba po lewej, jak wynika że zdjęcia…

Napisz komentarz »