REKLAMA

Samorząd

Pizzeria na sprzedaż

Opublikowano 15 października 2021, autor: nk

Pizzeria przy stadionie Syrena w Żarach będzie sprzedana bez przetargu. Urzędnicy chcą podpisać umowę z obecnym dzierżawcą terenu.

Działka na której stoi pizzeria, wyceniona jest na 745 tys. zł, ale cena sprzedaży będzie zaledwie ułamkiem tej kwoty. Wyliczono bowiem, że obecny dzierżawca poniósł nakłady inwestycyjne na działce na kwotę 626 tys. zł. Tym samym cena, za jaką Urząd Miasta sprzeda nieruchomość, wyniesie 119 tys. zł netto.

Radni za

Na sprzedaż bez przetargu wyrazili zgodę w czerwcu żarscy radni. Nie wszyscy zagłosowali jednak za. Wątpliwości miał Marcin Grubizna, który przekonywał, że obecne funkcjonowanie lokalu jako sali do organizacji imprez okolicznościowych, a nie tylko pizzerii nie wpisuje się w założenia, jakie były przyjmowane przy udzielaniu dzierżawy.

– Gdy wynajmowaliśmy ten teren, robiliśmy to z myślą, że dzieci i rodziny korzystające z Syreny będą mogły zjeść tam pizzę, tymczasem ten lokal został rozbudowany i organizuje imprezy. Nie taki był nasz zamiar – mówi M. Grubizna.

Działka, na której znajduje się pizzeria, ma 641 metrów kwadratowych. Urzędnicy zapowiadają, że będzie sprzedana do końca roku.

Napisz komentarz »