REKLAMA

Samorząd

Sztuka walki o kasę

Opublikowano 15 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czy władze powiatu żagańskiego faworyzują jedne kluby sportowe kosztem innych? – pyta radny Artur Niezgoda.

WKS Sobieski Żagań złożył wniosek do powiatu o zgodę na wynajęcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na zawody sztuk walki w Oyama Karate. Otrzymał odmowną decyzję. Kilkanaście dni później, w tej samej sali odbyła się inna impreza sztuk walki, zorganizowana przez Malinowski Team, w ramach szkolnego pikniku z okazji Dnia Dziecka. Tym razem zarząd powiatu wyraził zgodę na jej organizację.

Radny powiatowy Artur Niezgoda i zarazem trener WKS-u zapytał zarząd powiatu, na jakiej podstawie jednym sportowcom odmawia wynajęcia sali, a drugim nie.

– Chciałbym, aby powiat traktował wszystkie kluby i stowarzyszenia jednakowo – mówi. – WKS Sobieski dostał odmowną decyzję, ze względu na pandemię i koszty dezynfekcji sali po zawodach. Jak to się dzieje, że dwa tygodnie później inny klub może zorganizować dużą imprezę?

W ramach promocji szkoły

Wicestarosta Anna Michalczuk tłumaczy, że w międzyczasie zmieniły się obostrzenia związane z reżimem sanitarnym.

– Piknik z okazji Dania Dziecka był organizowany przez nauczyciela tej szkoły i zarazem trenera klubu oraz dyrekcję, przy współudziale innych pracowników szkoły – tłumaczy. – Dyrekcja promując szkołę, nie potrzebowała zgody zarządu. Impreza była zorganizowana na placu przed szkołą i w sali gimnastycznej. Nikt nie miał wstępu do środka, gdzie odbywały się walki. Także obostrzenia covidowe były wówczas łagodniejsze.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że pani wicestarosta trenuje boks w klubie Malinowski Team. Czy dlatego jego sportowcy mogą liczyć na więcej?

– W klubie trenuję jako osoba prywatna, prosiłabym, aby nie łączyć mojej pasji z funkcją wicestarosty, bo to nie ma żadnego związku – zaznacza A. Michalczuk.

Dodajmy, że wcześniej Niezgoda wytknął wicestaroście i staroście, że na organizację turnieju sztuk walki w Iłowej przez klub Oyama Karate Fudo powiat dał 600 zł, a na biletowaną Galę Sztuk Walki przygotowaną przez Malinowski Team – 1000 zł.

Napisz komentarz »