REKLAMA

Samorząd

Chcą zmiany władzy

Opublikowano 15 października 2021, autor: bj

Mieszkańcy Janiszowic (gmina Brody) domagali się odwołania sołtysa i rady sołeckiej. Bo ich zdaniem nie współpracują i nie angażują się w sprawy wsi. Sołtys ich uprzedził i sam zrezygnował.

W piśmie do wójta mieszkańcy Janiszowic zawarli kilka zarzutów wobec sołtysa i rady sołeckiej.

– Brak współpracy, mała dyspozycyjność i nieangażowanie się w sprawy sołectwa – wylicza Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

– Mieszkańcy twierdzą, że wioska jest zaniedbana, a kontakt z sołtysem jest utrudniony – uzupełnia Beata Kowalczuk, sekretarz gminy.

Radni pochylali się nad pismem podczas ostatniej sesji.

– W części wniosek stał się bezprzedmiotowy, bo sołtys sam złożył rezygnację – informuje Lech Kossak, przewodniczący Rady Gminy.

A co na zarzuty mieszkańców odpowiada były już sołtys.

– Grupa mieszkańców się zebrała i chcą rządzić wioską. Doszedłem do wniosku, że nie ma co się szarpać. Jeżeli są lepsi ode mnie, niech pokażą, co potrafią. Ja nie będę stawał na przeszkodzie – mówi Zbigniew Bejnarowicz, dotychczasowy sołtys. – W mojej ocenie dobrze sprawowałem funkcję. Sołtys musi gdzieś pracować. Ja też. Ale jestem prawie codziennie w domu. W internecie jest mój numer telefonu, każdy może się dodzwonić w razie potrzeby – zapewnia Z. Bejnarowicz.

Pozostała kwestia rady sołeckiej.

– Podjęliśmy uchwałę w sprawie zebrania sołeckiego. Teraz wyznaczenie jego terminu należy do wójta – kończy L. Kossak.

Napisz komentarz »