REKLAMA

Samorząd

Tłuste pensje i diety

Opublikowano 15 października 2021, autor: nk

Nawet 20 tys. zł zarobi burmistrz Żar, Żagania, Szprotawy czy Lubska. Radni za kilka posiedzeń w miesiącu skasują nawet 3 tys. zł. Samorząd staje się prawdziwym finansowym eldorado.

To już pewne. Diety żarskich radnych wzrosły o niemal 60 proc. Rekordzistą jest Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta, który do tej pory co miesiąc brał 2 tys. zł, a po zmianach dostanie ponad 3 tys. 200 zł.

Radni w Żarach nie muszą nawet głosować nad podwyżkami, bo w uchwale o dietach mają już dawno przegłosowany zapis, że są one uzależnione od diety maksymalnej (ustalanej ustawą) i gdy ta kwota rośnie, podwyżki dostają z automatu.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 460

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »