REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Walczy o drzewa

Opublikowano 15 października 2021, autor: nk

Żarski sąd nie ukarał ekologa, który zawiesił klepsydry na drzewach przeznaczonych do wycięcia. Mandatu w kwocie 100 zł domagał się Dariusz Milewski, komendant żarskiej Straży Miejskiej.

Ekologa ukarać mandatem chcieli strażnicy miejscy za to, że na drzewach, które zostały przeznaczone do wycięcia przy ul. Artylerzystów i ul. Lotników w Żarach, rozwiesił klepsydry z napisem „Starosta żarski skazał mnie na śmierć. Gdy umrę, zabiorę ze sobą tlen dla trojga ludzi.”

– Najpierw chcieli mi dać 50 zł mandatu za rozwieszanie plakatów w niedozwolonym miejscu. Gdy go nie przyjąłem, skierowali sprawę do sądu – opowiada Bogdan Łukaszewicz, który we wtorek (12.10) stanął przed żarskim sądem.

Rozprawie przewodniczył sędzia Dariusz  Szczygieł.

Chciał ratować drzewa

Ekolog przyznał się do rozwieszania klepsydr na drzewach.

– Zrobiłem to, żeby ratować drzewa. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że są one wyznaczone do wycinki i jak czytali klepsydrę, to bardzo się oburzali – tłumaczył swoje postępowanie B. Łukaszewicz.

Dariusz Milewski żądał ukarania ekologa karą w wysokości 100 zł. Sąd postanowił nie karać B. Łukaszewicza. W uzasadnieniu. D. Szczygieł zwrócił uwagę na problem zanieczyszczonego powietrza w Żarach oraz na konieczność ochrony drzew. Podkreślił też, że działania ekologa były nakierowane na cel społeczny.

– Dobre cele należy realizować zgodnie z przepisami – pouczył B. Łukaszewicza sędzia i uznał, że rozprawa ma wystarczający walor edukacyjny. Nie ukarał ekologa.

 

 

Napisz komentarz »