REKLAMA

Samorząd

Przedszkole za 12 baniek

Opublikowano 15 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Budowa nowego przedszkola w Żaganiu kosztować ma 12 mln zł.

Na przedszkole Urząd Miasta dostał 4 mln zł rządowego dofinansowania z tarczy antykryzysowej. Brakuje więc 8 mln zł i burmistrz musi sięgnąć po kredyt.

Przedszkole przy ul. Żarskiej musi powstać do końca przyszłego roku, w przeciwnym razie miasto straci dofinansowanie. 

– Termin na opracowanie dokumentacji projektowej mija 17 października – informuje Agnieszka Fedorowicz, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miasta. – Następnie ogłosimy przetarg na wykonawcę robót.

W nowym budynku znajdzie się m.in. sala z przeznaczeniem na występy dzieci, kuchnia, szatnie przy każdej z sal i dwa zewnętrzne place zabaw. Do tego – 20 miejsc parkingowych. Budynek będzie przystosowany dla niepełnosprawnych, energooszczędny.

Na czas budowy, część dzieci z przedszkola nr 6 trafiła do oddziału przedszkolnego w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 7.

Póki co, Urząd Miasta wziął się za przebudowę prowadzącej do przedszkola ul. Jarzębinowej. Koszt tych prac to 1 mln 49 tys. zł.

Dziś dług Żagania wynosi ok. 21 mln zł. Po zaciągnięciu kolejnej pożyczki, trudno będzie o kredyt na inne duże inwestycje, jak choćby remont basenu, który wycenia się na 10 mln zł.

Napisz komentarz »