REKLAMA

Samorząd

Ćwierć miliona na kibel

Opublikowano 15 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Andrzej Katarzyniec nie szczędzi grosza na ul. Ratuszową. Najpierw ją wyremontował, teraz uparł się, by postawić tam szalet. I to nie byle jaki!

Remont ul. ratuszowej kosztował 1 mln 117 tys. zł. Za tę kwotę starą kostkę brukową wymieniono na… starą kostką brukową. Do tego położono stare poszczerbione krawężniki. Obok powstało 12 miejsc parkingowych za 408 tys. zł. Ale to nie koniec. Burmistrz upiera się, aby przy tej ulicy i Placu Wolności postawić miejski szalet. Wychodek ma stanąć przy drodze do ruin Zameksu.

Pierwotnie burmistrz planował na to wydać 180 tys. zł, ale na ostatniej sesji radni zgodzili się na zwiększenie budżetu na ten cel do 265 ty. zł. Mimo tego, pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Spośród trzech firm, który były zainteresowane budową szaletu, najtańsza chciała za prace 317 tys. zł, najdroższa – 430 tys. zł. Burmistrz chciał negocjować, ale nikt nie zgłosił się na rozmowy. Ogłosił więc nowy przetarg. Chętni na postawienie szaletu mogą zgłaszać się do 20 października.

Napisz komentarz »