REKLAMA

Kultura, Oświata

Dzieci na start!

Opublikowano 15 października 2021, autor: Michalina Kozarowicz

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Dobre nawyki warto wyrabiać w sobie od najmłodszych lat. Wiedzą o tym dzieci, które wzięły udział w Festiwalu Biegowym w żarskim Zielonym Lesie (10.10).

Mali biegacze mogli się zmierzyć z jednym z dwóch dystansów. Bieg na 700 metrów był przeznaczony dla dzieci urodzonych w roku 2016 i młodszych, a bieg na 3000 metrów – dla dzieci urodzonych w roku 2015 i starszych. Podział był jednak tylko umowny i dzieci same decydowały, w którym biegu wystartują.

– Od kiedy organizujemy biegi dla dorosłych, organizujemy też dla najmłodszych, to już tradycja – mówi Marcin Hakman, prezes Żary Runners Team. – W czasach, kiedy dzieci głównie siedzą przy komputerach, ważne jest, żeby zainteresować je sportem. I fajnie, że dzieci biorą udział w biegach, to nas bardzo cieszy.

Festiwal Biegów w Zielonym Lesie był piękną imprezą rodzinną, która łączyła pokolenia.  Patronat nad biegiem dzieci objęło Starostwo Powiatowe w Żarach.

– Robimy wszystko, żeby zdrowo i aktywnie żyć już od najmłodszych lat – mówi Małgorzata Issel, wicestarosta powiatu żarskiego. – Dzieci bardzo zaangażowały się w bieg. Obserwowałam młodych sportowców też na trasie. Wyprzedzali się, ścigali. Rodzice też bardzo dopingowali swoje pociechy, czuć było ogromne emocje, bardzo pozytywne. Musimy jak najwięcej wychodzić z domów i się ruszać. Bardzo się cieszę, że są takie wydarzenia, które motywują dzieci do zabawy ze sportem. Mamy w Żarach Zielony Las, a to doskonałe miejsce, żeby w pięknych okolicznościach przyrody dbać o zdrowie. Ja osobiście też bardzo lubię sport, ostatnio niestety troszkę zaniedbałam moje kijki, ale przyrzekam, że wezmę się do pracy i co dzień będę chodzić po Zielonym Lesie – zapewniała M. Issel.

Choć w biegu dla najmłodszych nie chodziło o zajęcie jak najlepszych miejsc, dzieci świetnie się bawiły, ścigając się ze sobą na trasie biegu. Niedługo po nich na trasę wyruszyli starsi biegacze – rodzice, wujkowie, a nawet dziadkowie.

Napisz komentarz »