REKLAMA

Sport

A miał być hit

Opublikowano 15 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Przed sezonem działacze Sobieskiego Żagań otrąbili, że budują drużynę na awans do I ligi. Parkiet mocno zweryfikował te plany – w sobotę, 9.10., siatkarze gładko przegrali swój drugi mecz w sezonie, ulegając Jokerowi Powiat Pilski 0:3.

Zespół gospodarzy dość szybko rozprawił się z „wojskowymi”. W ostatnim secie pozwolił żaganianom na zdobycie zaledwie 16 punktów. Trener Sobieskiego, Krzysztof Dobek, rotował składem, brał czas, ale na niewiele się to zdało. Mimo że jego drużyna została wzmocniona aż ośmioma nowymi zawodnikami, gra dużo słabie, niż ta z poprzedniego sezonu.

– Od razu chcieliśmy dyktować warunki. O ile blok dobrze funkcjonował, to zagrywka – nie bardzo. Dlatego w pierwszym secie było trochę walki, na szczęście wygraliśmy go  23 – mówi Daniel Pliński, trener Jokera. – Później graliśmy już tylko lepiej i zespół z Żagania nie miał nic do powiedzenia.

„Ojcem sukcesu” Jokera był Marcin Bachmatiuk, który tuż przed sezonem zerwał kontrakt z Sobieskim i niespodziewanie  przeniósł się do Piły. Środkowy gospodarzy został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

– Joker ma pierwszoligowe aspiracje i kilku zawodników z pierwszoligowym doświadczeniem. My również dokonaliśmy porządnych wzmocnień, ale niestety, nie przekłada się to na grę i wyniki – tłumaczy wiceprezes żagańskiego klubu, Artur Chaberski.

Dodajmy, że Sobieski wzmocnił się aż ośmioma zawodnikami. W ostatnich dniach do zespołu dołączył kolejny, Paweł Gajowczyk, na pozycji atakującego. W przeszłości grał już w żagańskiej ekipie. Niestety, to „gwiazdozbiór” tylko na papierze. Dwóch porażek w kiepskim stylu (pierwsza u siebie, z Energetykiem Poznań) nie tłumaczy nawet kontuzja palca Huberta Mańko.

– Spokojnie, to na razie dwa mecze. Dajemy czas trenerowi i zawodnikom. Zobaczymy, jak zespół zagra z Gorzowem – dodaje Chaberski. – Widać, że liga jest bardzo mocna. Nie dopuszczam do siebie scenariusza, w którym zamiast gry o awans do I ligi, będzie rozpaczliwa walka o utrzymanie w II lidze.

Następnym rywalem „wojskowych” będzie SKS Gorzów Wlkp., w żagańskiej Arenie, w sobotę, 16 października, o godz. 17.00.

Joker Powiat Pilski – WKS Sobieski Arena Żagań 3:0 (25:23, 25:20, 25:16),
WKS Sobieski: Sajdak, Kwiecień, Klejnszmidt, Goltz, Jedliński, Kozdroń, Odwarzny (libero) oraz Gajowczyk, Głowacki, Kozieł, Kłysz
Napisz komentarz »