Mistrz skrzatów

Opublikowano 15 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Antoni Madej z Klubu Tenisowego Żary wygrał dwa turnieje w ciągu tygodnia. Najpierw został mistrzem województwa skrzatów w zawodach w Zielonej Górze, a następnie triumfował w zawodach o puchar burmistrza Żar.

10-latek nie miał sobie równych w grze singlowej. Natomiast w deblu Antoni – w parze z Jakubem Przychodzeniem – wywalczyli srebrny medal. Ponadto, Kuba w grze singlowej zajął 5 miejsce. W rywalizacji wystąpił również Patryk Borowiec, który zajął 8 miejsce. Wśród skrzatek Julia Dębska zajęła w singlu 6. miejsce, a w deblu wywalczyła srebrny medal.

W miniony weekend młodzi żaranie rywalizowali na własnych kortach, w turnieju WTK Skrzatów i Skrzatek (do lat 12) o Puchar Burmistrza Miasta Żary.

– W zawodach wzięło udział pięcioro reprezentantów KT Żary. Walczyli bardzo dzielnie i uczynili kolejny krok w swoim rozwoju tenisowym – podkreśla organizator zawodów i trener KT Żary, Piotr Gorczyca. – Zarówno w singlu, jak i deblu, znowu bezkonkurencyjny był Antoś Madej.