REKLAMA

Zdrowie

Nowy ordynator

Opublikowano 08 października 2021, autor: bj

Piotr Jackiewicz (53 l.) został nowym ordynatorem oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala na Wyspie w Żarach.

Oddział ginekologiczny w Szpitalu na Wyspie Piotr Jackiewicz (53 l.) prowadził od dłuższego czasu, zastępując przebywającego na zwolnieniu lekarskim Andrzeja Baryłę (63 l.), który zmarł we wrześniu.

P. Jackiewicz wstrzymywał się z decyzją o objęciu fotela ordynatora.

– W poczuciu odpowiedzialności za pacjentki. Sytuacja w służbie zdrowia nie jest łatwa. Brakuje personelu. Brak rozwiązań systemowych, dzięki którym uzupełniane byłyby te braki. My jesteśmy szpitalem, który dzięki pracy i staraniom uzyskał II stopień referencyjności. I chcemy to utrzymać i dalej się rozwijać – mówi P. Jackiewicz. I dodaje: – Andrzej wysoko postawił poprzeczkę. Chcemy temu sprostać, a nawet robić kolejne kroki. Cały czas wykonujemy diagnostykę i operacje ginekologiczne, w tym metodą laparoskopową i histeroskopową (przy pomocy specjalnej kamery). Wkrótce, czyli w przyszłym miesiącu wrócą operacje onkologiczne, bo na finiszu są rozmowy z lekarzem specjalistą – tłumaczy P. Jackiewicz.

    Chcą iść dalej

P. Jackiewicz ma już plany na rozwój.

– Planujemy rozszerzyć diagnostykę patologii szyjki macicy. Mamy już poradnię kolkoskopową, zajmująca się właśnie patologia szyjki macicy. Chcemy wprowadzić operacje związane z endoskopią. Zabieg histeroskopowy jest odmianą endoskopii – wylicza nowy ordynator.

Szpital postawił też na współpracę z innymi specjalistami.

– Między innymi z doktorem Markiem Blitkiem, który robi echo serca dziecka. Zamierzamy iść właśnie w kierunku diagnostyki prenatalnej – zapowiada P. Jackiewicz.

Czy ma jakieś marzenia?

– Nasz oddział jest nowoczesny, ze sprzętem dobrej klasy. Mamy laparoskopy, w tym 3D. Do tego świetnie wyszkolony zespół. Oczywiście chciałbym, by było jak najwięcej lekarzy i pielęgniarek. Ale najważniejsze moje marzenie to wychować kolejne pokolenie specjalistów – przyznaje P. Jackiewicz.

Wierzy, że to cel do osiągnięcia.

– W naszym szpitalu lekarze odbywają staże albo robią specjalizacje – dodaje.

Stawia na sprawdzony zespół.

– Ten trzon znam od 2012 r., odkąd zacząłem pracę w Szpitalu na Wyspie. Jest bardzo dobrze dograny, wszyscy wiemy, że możemy na siebie liczyć – zapewnia ordynator.

Prywatnie życzy sobie dużo zdrowia i spokoju.

– Bo chodzi też o pewną stabilność, która sprzyja profesjonalnemu i empatycznemu podejściu do pacjentów – mówi. I podsumowuje: – Jestem przekonany, że Andrzej będzie na nas z góry patrzył i czuwał nad nami.

Miłość znalazł w Żarach

P. Jackiewicz pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Studia ukończył w 1995 r. Przyjechał do Żar i rozpoczął wówczas pracę w 105. Szpitalu Wojskowym. Potem zdobywał specjalizację w 109. SW w Szczecinie, pracował też w szpitalu w Lubinie. W 2012 r. rozpoczął pracę w Szpitalu na Wyspie. Wcześniej, jak sam mówi, tu w Żarach znalazł miłość swojego życia. Żona, Agnieszka, jest lekarzem kardiologiem i pracuje w Zielonej Górze. Mają 2 synów, 17-letniego Huberta i 8-letniego Szymona.

P. Jackiewicz interesuje się historia Średniowiecza i II wojny światowej.

Napisz komentarz »