REKLAMA

Zdrowie

Jeszcze będą szczepić

Opublikowano 08 października 2021, autor: mk

Na darmowe szczepienie przeciw grypie w Eskulapie, za które płaci Urząd Miasta, szansę ma jeszcze około 300 żarskich seniorów, którzy skończyli 65 lat. W 105. Szpitalu Wojskowym mogą się szczepić za darmo seniorzy z całego regionu, którzy skończyli 75 lat.

Darmowe szczepienia, które Urząd Miasta w Żarach przygotował dla seniorów, rozeszły się praktycznie w jeden dzień. We wtorek (28.09) chętni już od godziny 6.00 rano czekali przed Centrum Medycznym Eskulap, które na zlecenie urzędników szczepiło seniorów. Kolejka miała kilkadziesiąt metrów i czekało w niej blisko 300 osób. Do końca dnia rozeszło się 600 szczepionek, które były w puli. Koszt tej akcji wyniósł 38 tys. zł. Urząd Miasta zdecydował, że dołoży 20 tys. zł i zleci dodatkowe szczepienia dla seniorów 65+.

– Zamówiliśmy już szczepionki – mówi Janusz Stankiewicz z Centrum Medycznego Eskulap. – Hurtownia poinformowała nas, że to potrwa. Udało się wynegocjować przyszły tydzień. Jednak o kolejnym terminie szczepienia poinformujemy, gdy już do nas dotrą, czyli najpewniej pod koniec przyszłego tygodnia – zapewnia J.Stankiewicz.

Eskulap szczepi seniorów 65+.

W 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach w punkcie szczepień w budynkach 12 i 23, szczepić za darmo mogą się seniorzy 75+. W przeciwieństwie do Eskulapa, nie ma limitu i nie obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Dlatego do szpitala trzeba najpierw zadzwonić i zarejestrować się pod numerem 577 112 812 (bud. nr 12), tel. 731 738 000 (bud. 23).

– Zachęcamy także do kontaktu poprzez SMS z zaznaczeniem rodzaju szczepienia oraz danych kontaktowych, personel zazwyczaj kontaktuje się z pacjentem w tym samym dniu lub nazajutrz – mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzecznik szpitala. 

W 105. za darmo mogą się zaszczepić także m.in. żołnierze, policjanci, pracownicy służby zdrowia, farmaceuci, służba więzienna, inspekcja transportu drogowego, państwa i ochotnicza straż pożarna, nauczyciele i pracownicy przedszkoli. 

Napisz komentarz »