REKLAMA

Sport

Zorza gromi większych

Opublikowano 08 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Furorę w rozgrywkach III ligi okręgowej robią trampkarze Zorzy Brzeźnica.

Młodzi piłkarze idą w ślady swoich starszych kolegów z drużyny seniorów, którzy w tym roku wywalczyli awans do klasy A. Drużyna trampkarzy prowadzona przez Pawła Najdka w pięciu meczach tego sezonu zdobyła komplet punktów, strzelając 31 goli, co daje średnią ponad sześciu bramek na spotkanie. W pokonanym polu zawodnicy Zorzy zostawili dużo bogatsze i większe kluby. Piłkarze Zorzy wygrali: 4:1 z Promieniem Żary, 4:3 z Unią Kunice Żary, 3:1 z Piastem Iłowa, 8:1 z Czarnymi Żagań i aż 12:1 z Koroną Kożuchów.

 – Mamy bardzo utalentowaną młodzież, która w szybkim tempie robi ogromne postępy. Jestem dumny z chłopców, którzy w lidze trampkarzy gromią drużyny z dużo większych ośrodków piłkarskich niż Brzeźnica  – mówi P. Najdek, który prowadzi również drużynę seniorów w klasie A. – Poprzedni sezon był dla nas lekcją, pracą domową. Będąc najmłodszą drużyną, zajęliśmy ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem tylko trzech punktów. Zawodnicy wytrzymali psychicznie i teraz mamy tego efekty w postaci dobrych wyników. Oczywiście, bez ciężkiej pracy na treningach nie bylibyśmy w tym miejscu. Na pewno będę się wszystkim bacznie przyglądał i myślę, że za trzy, może cztery lata – bardzo bym sobie tego życzył – większość z tych chłopaków będzie siłą pierwszego zespołu.

Dodajmy, że P. Najdek z drużyną seniorów wywalczył awans w tym sezonie do klasy A, bazując głównie na wychowankach klubu.

Napisz komentarz »