U siebie są mocni

Opublikowano 08 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Żagań nie mieli problemów z pokonaniem Syreny Zbąszynek (4:1). Dwa kolejne gole zdobył Błażej Strugaru, który wyrasta na jednego z najlepszych napastników IV ligi.

Czarni to zespół własnego boiska. Tak przynajmniej wygląda sytuacja po 9. kolejkach: trzy wysokie wygrane na własnym boisku i trzy porażki w delegacjach. Po kolejnej porażce na wyjeździe (1:3 w Słubicach) żaganianie pewnie wygrali z Syreną Zbąszynek na własnym stadionie. W sobotnim meczu (2.10.) mieli mnóstwo sytuacji na zdobycie gola, ale piłka długo nie chciała wpaść do siatki. Wprawdzie w 10. minucie wynik otworzył Błażej Strugaru, ale potem celowniki żaganian się zacięły. Najlepszy napastnik Czarnych (11 goli po tym meczu) dobił piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Krystiana Chruścickiego i strzale Tomasza Urbana obronionym przez bramkarza Syreny.

Lepszą skuteczność gospodarze zaprezentowali w drugiej połowie. W 51. minucie na 2:0 podwyższył Krzysztof Adamczyk, najlepiej zachowując się w podbramkowym zamieszaniu. Cztery minuty później kolejnego gola dla Czarnych zdobył Wojciech Glanc, po stałym fragmencie gry.  Wynik ustalił w 85. minucie Strugaru.

– Syrena nie była wymagającym rywalem. To jedna z najsłabszych drużyn, z którą trzeba po prostu było wygrać – powiedział po meczu B. Strugaru. – Po kiepskim meczu w Słubicach chcieliśmy odbudować swoje morale wysoką wygraną. Mieliśmy mnóstwo okazji na zdobycie goli, ale jakoś tego dnia nam nie szło. Zgodnie przyznaliśmy w szatni, że to był słaby mecz w naszym wykonaniu. Oczywiście, ja chciałbym takie słabe mecze, po których wygrywamy 4:1, ale tak naprawdę to na wyjazdach z taką grą będzie ciężko o punkty.

W najbliższą sobotę, 9 października, przed Czarnymi kolejny trudny mecz. W Starym Kurowie podejmie ich wicelider IV ligi, Meprozet.

MKS Czarni Żagań 1957 – Syrena Zbąszynek 4:1 (1:0)
bramki: Strugaru dwie (10 i 85. min), Adamczyk (51. min), Glanc (55. min) – Bimek (88. min)
MKS Czarni: Budzyński – Adamczyk, J. Szkarapat, Piechowiak, Szczęch – Ciżmiński (od 87. min Lechowicz), Chabiniak, Glanc (od 83. min Kojda), Chruścicki (od 75. min Jakubas) – Strugaru, Urban (od 65. min Łojko)