Za ładną grę punktów nie dają

Opublikowano 08 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piątą porażkę z rzędu zanotowały piłkarki Promienia Żary w III lidze. W niedzielnym meczu (3.10.) uległy Stilonowi Gorzów Wlkp. 1:2.

Nie idzie podopiecznym Roberta Dziadula w tegorocznych rozgrywkach. Żaranki przegrały piąty mecz z rzędu i co najgorsze, z drużyną, z którą powinny teoretycznie wygrać. Zaczęło się fatalnie. W 23. minucie bramkarka Promienia, Izabela Siekierska, musiała opuścić boisko za faul taktyczny na zawodniczce gości. Sędzia ukarał ją kartką, a Stilonowi przyznał rzut karny, który na bramkę pewnie zamieniała Magdalena Góra. W bramce Siekierską zastąpiła zawodniczka z pola, Gabriela Krukowska. W 33. minucie Stilon wykorzystał błąd obrony i zdobył drugą bramkę, po udanej akcji z kontrataku. Mimo osłabienia i kiepskiego wyniku, żaranki nie poddały się. Wręcz przeciwnie – po przerwie zaatakowały z jeszcze większym animuszem. Druga połowa zaczęła się wyśmienicie. W 48. minucie zawodniczka gości sfaulowała w polu karnym Klaudię Nowak, która jedenastkę zamieniła na kontaktową bramkę. Promień dalej atakował, ale zabrakło szczęścia i skuteczności. Meczową piłkę miała już w doliczonym czasie Beata Walczyk, która po dośrodkowaniu Katarzyny Nowickiej spudłowała w dogodnej sytuacji, z 10 metrów posyłając piłkę nad poprzeczką.

– Szkoda tego meczu, bo z przebiegu gry mogliśmy go co najmniej zremisować. W drugiej połowie, mimo osłabienia, dominowaliśmy i mieliśmy dużo więcej okazji na zdobycie goli niż rywalki – ocenia R. Dziadul. – Mecz ustawiła czerwona kartka na początku spotkania i szybko stracony gol z karnego. Mimo to, dziewczynom należą się ogromne brawa za walkę do ostatniego gwizdka. Niestety, za ładną i ambitną grę do końca punktów w lidze nie dają. Po pięciu porażkach z rzędu mamy trudną sytuację w tabeli i zaledwie trzy punkty. Musimy ich szukać w kolejnych meczach.

Promień Żary Women – Stilon Gorzów Wlkp. 1:2 (0:2)
bramki: K. Nowak (48. min – karny) – Góra (24. min – karny), Wawer (33. min)
Promień: Siekierska (od 23. Krukowska) – Zelewska, Sówka (od 68. min Śmigierewicz), D. Nowak, Dobek – Nowicka, Gajewska, Krukowska, Walczyk – Kamińska (od 78. min Gołąb), K. Nowak