Beskid górą

Opublikowano 08 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze z podżagańskiego Bożnowa musieli się mocno napracować, aby wygrać niedzielny pojedynek z Piastem Wichów (3:2).

Po klęsce w Mirostowicach (2:7)  Beskid bardzo chciał wygrać mecz u siebie. Rywal w niedzielnym meczu (3.10.) był tylko z pozoru łatwy. Piast Wichów przyjechał do Bożnowa po trzy punkty i bardzo wysoko postawił poprzeczkę gospodarzom. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie wrócili do domu z niczym. Pierwszego gola dla Piasta zdobył w 20. minucie Patryk Gul, po błędzie obrony Beskidu. Wprawdzie Łukasz Ziomek wyrównał 5 minut przed przerwą, ale goście nie zamierzali bronić remisu. W drugiej połowie stworzyli sobie kilka dobrych okazji podbramkowych, z których jedną zamienili na bramkę. W 57. minucie ponownie wyszli na prowadzenie, po akcji Wojciecha Rawskiego. Trener Beskidu dokonał kilku zmian, co poskutkowało. Na murawie pojawił się m.in. Ukrainiec Dmytro Sventyi oraz weteran naszych boisk, 60-letni Roman Orlikowski. W ciągu dwóch minut gospodarze nie tylko odrobili straty, ale objęli prowadzenie, po golach Damiana Mościpana i Marka Nowaka.

– Mamy ciekawy skład, połączenie rutyny z młodością. W tym sezonie doszło do nas dwóch solidnych Ukraińców, jest też Łukasz Sobczyk, syn trenera Czarnych Żagań – mówi Krystian Chruścicki, trener Beskidu. – Mamy trzy wygrane w pięciu meczach i niezły początek sezonu, choć szkoda u siebie dość pechowej porażki z Traperem Chichy. Spotkanie z Piastem trzeba było wygrać. Liczy się wygrana, ale jest kilka mankamentów do poprawy.

Beskid Bożnów – Piast Wichów 3:2 (0:1)

bramki: Ziomek (40. min), Mościpan (67. min), Nowak (69. min) – Gul (20. min), W. Rawski (57. min).

Beskid Bożnów: Panek – Kurtyka (od 65. min Kuśpiś), Ziomek (od 65. Sventyi), D.Zawadzki (od 60. min R. Orlikowski), Jaśkielewicz, Mościpan, M. Zawadzki, Rechun, Pawłowski (od 83. min M. Orlikowski), Racki, Nowak (od 72. min Ł. Sobczyk)
Piast Wichów: Dec – Kubiak, Duszyński, M. Rewaj (od 72. min Szustakowski), G. Rawski (od 85. min Kostecki), Niedźwiecki, Chomicz, P. Rewaj, Iryszek, Dąbrowski (od 55. min W. Rawski), Gul (od 75. min Różycki)