REKLAMA

Sport

Falstart „wojskowych”

Opublikowano 08 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kiepski początek ligi zaliczyli żagańscy siatkarze. W sobotę (2.10.) przegrali 1:3 z drużyną z Poznania, którą dwukrotnie pokonali w przedsezonowych sparingach.

Podopieczni Krzysztofa Dobka od pierwszego seta sprawiali wrażenie zdekoncentrowanych i zmęczonych. Po początkowej wymianie punkt za punkt, rywale odjechali im na 6 punktów (15:21 w 11. minucie) i już nie oddali prowadzenia. Wprawdzie „wojskowi” doszli poznanian na dwa punkty (20:22), ale to było wszystko, na co pozwolili im rywale. Kiepsko grał lider Sobieskiego, Piotr Sajdak, najwyraźniej zmęczony po występach w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego w siatkówce. Niewiele dobrego pokazali nowi zawodnicy, zwłaszcza Alan Goltz. Wprawdzie Sobieski wyrównał stan rywalizacji w drugiej odsłonie, ale w dwóch kolejnych setach lepsi byli goście.

– Przez cały ostatni tydzień trenowaliśmy w okrojonym składzie, ze względu na brak kilku zawodników, którzy jako zawodowi żołnierze brali udział w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i na mecz stawili się zmęczeni – argumentował przyczyny porażki trener Sobieskiego, K. Dobek. – W dodatku, kontuzji palca doznał Hubert Mańko, z lekkim urazem grał Piotr Sajdak, z powodu kontuzji nie trenował regularnie Patryk Kozdroń. W samym spotkaniu zabrakło koncentracji i realizacji przedmeczowych założeń. Dwukrotnie wygraliśmy z Energetykiem w meczach sparingowych, ale nie byliśmy drużyną z tamtych spotkań. Z kolei rywal odrobił lekcję, świetnie zagrała u nich dwójka przyjmujących. To wszystko złożyło się na bolesną porażkę w meczu, który założyliśmy sobie, że wygramy. Trudno. Trzeba wyciągnąć wnioski i zagrać dużo, dużo lepiej w kolejnym spotkaniu.

Niestety, w najbliższym meczu w Szczecinie (9.10.) „wojskowym” wypadnie ze składu Mańko, u którego kontuzja palca okazała się złamaniem.

WKS Sobieski Arena Żagań – Enea Energetyk Poznań 1:3 (21:25, 25:23, 21:25, 22:25)
WKS Sobieski: Sajdak, Kwiecień, Klejnszmidt, Goltz, Jedliński, Kozdroń, Odwarzny (libero) oraz Głowacki, Kozieł, Kłysz
Napisz komentarz »