REKLAMA

Komunikacja

Minuta ciszy za rżnięcie

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Szprotawy cieszy się z przebudowy drogi do Śliwnika. Nie wszyscy jego radni skaczą z radości. Stefan Gołek chce minuty ciszy, z powodu wycięcia tam 137 drzew.

– Jeżeli zna ktoś tą drogę, to zobaczy pobojowisko i wyrżniętych kilkadziesiąt okazałych drzew, naprawdę okazałych – alarmował na sesji (29.09) S. Gołek. – Ja nie mam pretensji do zasadności przebudowy drogi. Rżniemy, aby usprawnić ruch kołowy. Ale wygląda to strasznie.

–  Ta droga będzie miała rozbudowane pobocza, poprawi się bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Obrońców przyrody chciałbym uspokoić. Większość tych lip było praktycznie pustych w środku i miały kres swojego żywota – tłumaczył burmistrz Mirosław Gąsik.

Droga zostanie przebudowana do końca roku. Przetarg na przebudowę drogi Szprotawa- Polkowiczki wygrało 7 mln 708 tys. zł Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Powiat na ten cel otrzymał 50-procentowe dofinansowanie, po 250 tys. zł dorzuciły gminy Szprotawa i Małomice. 3,3 mln zł wyłoży powiat z emisji obligacji.

Napisz komentarz »