REKLAMA

Samorząd

Zasłużona emerytura

Opublikowano 01 października 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Po 27 latach z gminnego zespołu ekonomiczno – administracyjnego szkół w gminie Trzebiel na emeryturę odchodzą Jadwiga Pasturczak i Helena Błaszczyk.

W gminie Trzebiel na emeryturę odeszły kierownik zespołu Jadwiga Pasturczak i księgowa Helena Błaszczyk.

– Gminny zespół ekonomiczno-administracyjny szkół został utworzony w 1996 r. i obie od początku tam pracowałyśmy – wspomina Jadwiga Pasturczak – Koleżanki namawiały mnie, żebym jeszcze została , ale już chciałam odpocząć. Do pracy poszłam w latach 70-tych, w styczniu miałabym 45 lat pracy. Zdecydowałam, że czas na odpoczynek. Teraz zajmę się wszystkimi sprawami, na które nie miałam czasu wcześniej. Aktualnie mam remont. Choć ciągle wstaję przed 6.00 i szykuję się do pracy! Co przyzwyczajenie, to przyzwyczajenie.

Helena Błaszczyk też zamierza poświęcić się sprawom, na które do tej pory brakowało czasu. – Będę czytać, spędzać czas na świeżym powietrzu. Będę mieć też więcej czasu dla najbliższych – mówi.

J. Pasturczak na stanowisku zastąpiła Magdalena Lizut, związana z urzędem gminy Trzebiel od 17 lat, a prywatnie córka Jadwigi Pasturczak. H.Błaszczyk na stanowisku zastąpi Ewa Ostrowska.

Napisz komentarz »