REKLAMA

Samorząd

Doświadczony i tajemniczy

Opublikowano 01 października 2021, autor: jb

Jerzy Wojnar (55 l.) został kierownikiem nowo utworzonego Centrum Usług Wspólnych w Żaganiu. Za ile? Tajemnica.

Pracę rozpocznie w październiku. Konkurs rozstrzygnięto w poniedziałek (27.09.). J. Wojnar był jedynym kandydatem, który spełnił wymogi formalne konkursu.

Choć CUW współpracuje z wydziałem oświaty, kierownik podlega burmistrzowi, nie naczelnikowi. Ile zarobi kierownik Wojnar?

-Umowa z kierownikiem nie została jeszcze podpisana, trudno mówić o szczegółach – mówi krótko Agnieszka Zychla, rzeczniczka UM. Trudno uwierzyć, że przyjmując kogoś na stanowisko osobę z doświadczeniem, nie oferuje mu się konkretnego wynagrodzenia.

-Na razie mam tylko informację o rozstrzygnięciu konkursu. Umowa nie jest jeszcze podpisana – to samo powtarza Wojnar.

W mieście oprócz prezesów i dyrektorów jest jeden kierownik podlegający pod Urząd Miasta. Dla porównania – pensja Piotra Puchalskiego, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej to ok. 6,5 tys. zł.

J. Wojnar ma bogatą kerierę zwodową – ostatnio był kierownikiem referatu gospodarki komunalnej Urzędu Gminy w Żaganiu, był też wiceburmistrzem Lubska za kadencji L.Jurkowskiego a także m.in. doradcą żagańskiego starosty, inspektorem w Urzędzie Pracy, sekretarzem miasta w Żarach i kierownikiem referatu ds. ochrony środowiska.

Nie spieszą się

CUW z siedzibą w pałacyku przy ul. Jana Pawła II ma zająć się obsługą księgową i kadrową żagańskich miejskich szkół i przedszkoli. W jednym miejscu pracować będą wszyscy pracownicy obsługi księgowej i kadrowej szkół i przedszkoli.

CUW zostało powołane od 1 września, ale jego praca rozpocznie się później.

– Dział księgowy działać będzie w pomieszczeniach do tej pory udostępnianych dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na piętrze – kadry, informatyk i kierownik. Nikogo nie przeniesiemy z dnia na dzień, będziemy to robić stopniowo. – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »