REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wchodzą tyłem?

Opublikowano 01 października 2021, autor: jb

Centrum Żagania. Zniszczona fontanna na Pl. Słowiańskim, tuż pod budynkiem Urzędu Miasta. -Czy urzędnicy do budynku wchodzą jakoś tyłem, że tego nie widzą? – dziwi się Adam Dzieńdziara.

– Byłem z rodziną na lodach na ul. Warszawskiej i tak spontanicznie poszliśmy sobie do fontanny. Nie tryska z niej woda. No i w jakim jest stanie! – opowiada.

Widać spore zacieki, wyszczerbione betonowe elementy.

– Urzędnicy muszą chyba wchodzić tylnymi drzwiami do pracy, że tego nie widzą.Tym bardziej, że fontanna stoi pod ich nosem.  – dodaje. 

Fontanna remontowana była w 2015 r., za 150 tys. zł. Już wtedy potrzebne były poprawki, bo pojawiły się zacieki, nierówności, wyszczerbienia.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie, jakie są plany wobec remontu fontanny. Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta zdradził: – Remont  fontanny planowany jest na przyszły rok. Teraz jesienią jest już wyłączona, ale zostanie naprawiona. W budżecie na kolejny rok jej naprawa będzie przewidziana.

-Fontanna przed sezonem zimowym zostanie uprzątnięta oraz zabezpieczona – dodaje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »